tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ siatkarzy: z Argentyną po awans do najlepszej "szóstki"

Polscy siatkarze meczem z Argentyńczykami w Warnie zainaugurują drugą rundę mistrzostw świata. Zwycięstwo za trzy punkty przybliży biało-czerwonych do awansu do czołowej "szóstki". Transmisja w TVP1, TVP Sport, na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
Dawid Konarski: zamieniłbym Serbów na... Portoryko
SIATKARZE REPREZENTACJI POLSKI (FOT. GETTY IMAGES)

Złotka wierzą w Polaków. "Umieją przycisnąć przeciwnika"

Szczegóły transmisji meczu Polska – Argentyna:
Studio w TVP Sport:
19:00
Studio w TVP 1: 20:05
Transmisja meczu: 19:40
Komentatorzy: Piotr Dębowski, Grzegorz Szymański
Prowadzący studio: Maciej Kurzajewski
Goście: Witold Roman, Sebastian Świderski, Marcin Nowak
Reporterzy: Aleksandra Rajewska, Filip Czyszanowski

W drugiej fazie zmagań zaliczane są wyniki z pierwszego etapu imprezy. Stawia to Polaków, którzy wywalczyli komplet punktów w pięciu meczach, w bardzo komfortowej sytuacji w grupie H. Na przeciwległym biegunie są Argentyńczycy, którzy mają w dorobku tylko dwie wygrane i sześć punktów.

Włożyliśmy dużo zdrowia w to, żeby wygrać pięć dotychczasowych spotkań i byłoby trochę głupio tego nie wykorzystać. Tym bardziej, że zagramy z Argentyną. Nie lekceważę tego zespołu. Przyjadą bez presji, gdyż szanse na awans do "szóstki" mają znikome, a z takimi zespołami gra się ciężko – zauważył Michał Kubiak.

Kapitan biało-czerwonych opuścił czwartkowy trening ze względu na przeziębienie i gorączkę. Zarówno jednak on, jak i Fabian Drzyzga ma ostatnio kłopoty z plecami, ale ćwiczył w czwartek z drużyną – mają być gotowi na mecz z ekipą z Ameryki Południowej.

Wagę piątkowego spotkania dla dalszych losów Polaków podkreśla ich trener Vital Heynen.

"Tajemnice sportu". Innowacyjne treningi Vitala Heynena

Spotkanie z Argentyną będzie kluczowe, tak jak w pierwszej rundzie był pojedynek z Iranem. Jeśli wygramy, to zrobimy ogromny krok w kierunku awansu do trzeciej rundy. To nas wyróżnia na tle pozostałych ekip w grupie – zaznaczył Belg.

Argentyńczycy największe sukcesy odnosili w latach osiemdziesiątych poprzedniego wieku – w 1988 roku wywalczyli brązowy medali olimpijski, a sześć lat wcześniej krążek MŚ z tego samego kruszcu. Cztery lata temu w czempionacie globu zostali sklasyfikowani na 11. pozycji. W ostatnim meczu z Polakami, którym było spotkanie fazy interkontynentalnej Ligi Narodów, przegrali 0:3.

Wśród najbardziej znanych postaci tego zespołu są rozgrywający Luciano De Cecco i atakujący Facundo Conte. Ten drugi w przeszłości był zawodnikiem PGE Skry Bełchatów. Do trzeciej rundy MŚ awansują drużyny z pierwszego miejsca z każdej z czterech grup oraz dwie ekipy z drugiej pozycji z najlepszym bilansem.

Mecz z Argentyńczykami rozpocznie się o godzinie 19:40 czasu polskiego (transmisja w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej; od 20.05 w TVP1). Na godzinę 16.00 zaplanowano starcie dwóch pozostałych uczestników grupy H – Francuzów i Serbów.

Wojtaszek: ta kadra ma jaja i 14 chłopaków, którzy pójdą za sobą w ogień
Kubiak: chcemy kontynuować nasz zwycięski marsz
Kwolek: pierwsze trzy mecze zagraliśmy na 70 procent
Michał Kubiak: mamy jaja. Nie wymiękamy i z tego się cieszymy

podobne informacje

MŚ siatkarzy: występ Kubiaka z Francją wciąż pod znakiem zapytania

Polska – Belgia 3:1. Biało-czerwoni w dobrej formie przed MŚ