tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

NFL: pierwsza wygrana Cleveland Browns od grudnia 2016 roku

Drużyna Cleveland Browns zakończyła w czwartek prawie dwuletnią serię bez wygranej w lidze futbolu amerykańskiego NFL. Na własnym stadionie pokonała New York Jets 21:17. Poprzednie zwycięstwo gracze Brown odnieśli 24 grudnia 2016 roku.
Drużyna Cleveland Browns z kibicami (fot. Getty Images)

Wśród gratulujących na Twitterze był słynny koszykarz LeBron James (obecnie Los Angeles Lakers), który w 2016 roku doprowadził Cleveland Cavaliers do mistrzostwa NBA.

Wydawało się, że czarny okres futbolistów z Cleveland jeszcze potrwa, bowiem w drugiej kwarcie gospodarze przegrywali z Jets 0:14. W trzeciej zdołali doprowadzić do remisu, a w ostatniej zapewnili sobie długo oczekiwany triumf. Na sukces w rozgrywkach NFL czekali aż 635 dni. W tym czasie przegrali 19 spotkań, w tym wszystkie w sezonie zasadniczym poprzedniego sezonu.

Nowe zmagania ligowe zespół Browns rozpoczął od remisu po dogrywce z Pittsburgh Steelers 21:21 i porażki z New Orleans Saints 18:21.

Cleveland Browns nie rywalizowali w play off od 2002 roku. Klub Sebastiana Janikowskiego - Seattle Seahawks ma na koncie dwie przegrane. W niedzielę spotka się z Dallas Cowboys.