tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ siatkarzy: poranny trening Polaków znów bez Kubiaka

Zmagający się ostatnio z przeziębieniem Michał Kubiak nie brał udziału w treningu polskich siatkarzy przed meczem z Argentyńczykami, którym rozpoczną udział w drugiej rundzie mistrzostw świata. W wieczornym spotkaniu jednak kapitan biało-czerwonych ma szansę wystąpić.
Michał Kubiak (fot. Getty Images)

Cztery lata od mistrzowskiego snu. Polacy powtórzą sukces?

"Michał Kubiak nie uczestniczy w zajęciach, ale czuje się znacznie lepiej" – napisano na twitterowym koncie PZPS odnośnie nieobecności 30-letniego zawodnika w piątkowych zajęciach.

Zabrakło go także dzień wcześniej podczas wieczornego treningu w Pałacu Kultury i Sportu w Warnie. Wówczas rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej Janusz Uznański powiedział, że gorączka, którą miał przyjmujący została zbita, ale lekarz zalecił mu pozostanie w hotelu. Zaznaczył jednak, że na pojedynek z Argentyńczykami kapitan biało-czerwonych ma być gotowy.

Kubiak to największy jak na razie pechowiec spośród podopiecznych Vitala Heynena. Tuż przed rozpoczęciem czempionatu globu nabawił się kłopotów żołądkowych, z których skutkami zmagał się przez kilka kolejnych dni. Potem doszło do tego przeziębienie, a następnie kilka innych dolegliwości.

Ktoś chyba wbija igły w moją laleczkę voodoo. W plecy i we wszystko – kolana, "achillesy". Ledwo wstaję z łóżka, ale takie jest życie – skwitował w środowej rozmowie z dziennikarzami Kubiak.

Biało-czerwoni, którzy do drugiej rundy mistrzostw zabrali z pierwszego etapu komplet punktów, w grupie H zmierzą się – kolejno – z Argentyną, Francją i Serbią. Rywalizacja w tej rundzie będzie toczyć się do niedzieli.

Wojtaszek: ta kadra ma jaja i 14 chłopaków, którzy pójdą za sobą w ogień
"Tajemnice sportu". Innowacyjne treningi Vitala Heynena
Dawid Konarski: zamieniłbym Serbów na... Portoryko
Czas na "warneński tryptyk". "W Bułgarii każdego dnia uczę się czegoś nowego"

podobne informacje

Michał Kubiak zmieni klub? Azimut Modena chce kapitana reprezentacji Polski

Michał Kubiak z kolejną kontuzją. Znów nie dokończył meczu

Siatkarskie "naj". Kurek, upadek i niesłowny trener

Kontuzja Michała Kubiaka w półfinale Pucharu Cesarza