tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Operacja Kubicy. Znamy przyczynę wypadku!

W szpitalu w Pietra Ligure na północy Włoch rozpoczęła się operacja Roberta Kubicy, który uległ ciężkiemu wypadkowi podczas rajdu samochodowego w okolicach miasta Savona.
Kuzaj: Robert będzie chciał szybko wrócić
Robert Kubica przejdzie operację zmiażdżonej dłoni (fot. PAP/EPA)

Tak wyglądał po wypadku samochód Roberta Kubicy (fot. Il Vostro Giornale) Według włoskiej agencji prasowej ANSA celem operacji jest zatrzymanie krwotoku wewnętrznego oraz nastawienie złamań, których doznał. Do szpitala przybył profesor Igor Rossello z regionalnego centrum chirurgii, by przeprowadzić operację zmiażdżonej prawej dłoni.

26-letni kierowca Formuły 1 został ranny w odległości ok. 5 km od startu odcinka pierwszego rajdu Ronde di Andora w rejonie Savony. Jego Skoda Fabia S2000 wypadła z trasy i z dużą prędkością uderzyła w mur kościoła. Pilot samochodu Jakub Gerber wyszedł z wypadku bez obrażeń.

Znamy przyczynę wypadku

Przyczyną wypadku Roberta Kubicy podczas rajdu samochodowego Ronde di Andora był mokry asfalt oraz jego wybrzuszenie z powodu wystającego korzenia drzewa – podała włoska agencja prasowa ANSA.

Robert Kubica może nie wystartować w sezonie 2011 (fot. mediaset.it) Według świadków wypadku, prowadzona przez Kubicę Skoda Fabia S2000 oderwała się od nawierzchni na zakręcie, obróciła się o 80 stopni, a następnie uderzyła lewym bokiem o barierę i przebiwszy ją wpadła na mur kościoła. Samochód został skonfiskowany przez policję w celu ustalenia dokładnej przyczyny wypadku.

Zapowiadany na godz. 14:00 biuletyn lekarski na temat stanu Kubicy ukaże się więc najprawdopodobniej dopiero po operacji.

Czytaj także: Fatalny wypadek Roberta Kubicy! Polak jest w szpitalu!