tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Joanna Jędrzejczyk powalczy o pas UFC. Starcie jeszcze w tym roku

Bardzo dobre informacje dla fanów mieszanych sztuk walki. Joanna Jędrzejczyk 8 grudnia na gali UFC 231 powalczy o tytuł mistrzyni organizacji w wadze muszej. Rywalką będzie Walentina Szewczenko.
Joanna Jędrzejczyk (fot. Getty Images)

Joanna Jędrzejczyk: ludzie mylą moją pewność z arogancją

Informacje o zakontraktowaniu planowanego od dawna pojedynku Jędrzejczyk potwierdziła na Facebooku, prezentując oficjalny plakat gali w Kanadzie. "To się dzieje naprawdę" – napisała.

Rywalką będzie Szewczenko – urodzona w Kirgistanie, ale reprezentująca barwy Peru. Do tej pory wygrała piętnaście walk. Trzy raz musiała uznać wyższości przeciwniczek.

W ostatnich latach Jędrzejczyk walczyła w kategorii słomkowej. Straciła mistrzowski pas, przegrywając dwie walki z Amerykanką Rose Namajunas. W ostatnim starciu Polka wygrała z Tecią Torres (USA).

Mam ten luz. Zawsze mówię sobie: "Wyjdź do oktagonu. Daj z siebie wszystko, bez względu na wynik walki". Ludzie mylą moją pewność siebie z arogancją, z butnością. Nawet oczy mi się zmieniają. Są ani zielone, ani niebieskie. Zależy od dnia. Od tego, jak słońce padnie. Ale w tygodniu walki stają się wręcz lodowe. Bardzo zimne – stwierdziła Polak w rozmowie z Sylwią Dekiert, dziennikarką TVP Sport.

(fot. Facebook.com)
Orły sportu (odc. 1) – Joanna Jędrzejczyk

podobne informacje

UFC: jednogłośnie, jednostronnie. Joanna Jędrzejczyk bez pasa wagi muszej

Zarobki Joanny Jędrzejczyk po UFC w Calgary

Trylogia, zmiana wagi. Co dalej z Jędrzejczyk?

Pączek, szampan i atak na szczyt. Jędrzejczyk jest królową