0
3
2

Bundesliga. VfB Stuttgart – Fortuna Duesseldorf 0:0: solidny występ Marcina Kamińskiego

Trzeci występ Marcina Kamińskiego i trzeci mecz Fortuny Duesseldorf bez porażki w Bundeslidze. W piątek w otwierającym 5. kolejkę spotkaniu zespół Polaka zremisował na wyjeździe 0:0 z VfB Stuttgart, z którego... 26-latek jest wypożyczony. Świetne zawody rozegrał golkiper VfB Ron-Robert Zieler.
Marcin Kamiński (fot. Getty)

Arka – Lech 1:0: punkt w pięciu meczach. Niemoc Kolejorza trwa

BOHATER: Ron-Robert Zieler
29-letni golkiper kilkukrotnie ratował swoją drużynę przed utratą gola. Szczególnie jego pierwsza interwencja – ta po strzale Duckscha – była klasy światowej. Tylko dzięki niemu VfB nie przegrało piątkowego spotkania.

JAK WYPADŁ KAMIŃSKI?
Polak był jednym z najlepszych graczy Fortuny. Niemal całkowicie wyłączył z gry Mario Gomeza. W pierwszej połowie zanotował pięć odbiorów, wygrał też trzy pojedynki. Zaraz po przerwie "zdjął" Gomezowi piłkę z nogi, gdy ten miał uderzać z sześciu metrów. Ocena SPORT.TVP.PL: 7 (skala 1-10).

Ron-Robert Zieler w akcji (fot. PAP/EPA)

JAK PAŚĆ MOGŁY GOLE?
35' – Chadrac Akolo uderzył technicznie z rogu pola karnego. Broniący bramki Fortuny Michael Rensing z problemami złapał piłkę.
42' – Mario Gomez wyskoczył spomiędzy obrońców do dośrodkowania na szósty metr, ale jego strzał był nieznacznie niecelny.
51' – spore zamieszanie w polu karnym Stuttgartu po rzucie rożnym dla rywali: dwóch zawodników Fortuny zdołało zgrać piłkę głową do stojącego na trzecim metrze Marvina Duckscha, ale jego strzał kapitalnie sparował Zieler.
52' – kolejny rzut rożny, kolejna szansa Fortuny i kolejna doskonała interwencja Zielera. Tym razem uderzał Marcel Sobottka.
82' – Znów Zieler uratował VfB przed startą gola. Z dziesięciu metrów płaski strzał oddał Alfredo Morales.

SYTUACJA W TABELI:
Po piątkowym meczu Fortuna ma na koncie pięć punktów i zajmuje ósme miejsce. Czekający na pierwsze zwycięstwo w sezonie Stuttgart z jednym punktem w dorobku jest piętnasty.