28 Marcin Wasielewski
  Zbigniew Smolka
  Ivan Djurdjevic

Ekstraklasa. Arka Gdynia – Lech Poznań 1:0: niemoc Kolejorza trwa

Lech Poznań wciąż zawodzi. W piątek drużyna Ivana Djurdjevicia przegrała 0:1 (0:0) z Arką w Gdyni i doznała czwartej porażki w sezonie. To kontynuacja fatalnej serii – w pięciu ostatnich spotkaniach Kolejorz wywalczył bowiem ledwie jeden punkt. Gola dla Arki na wagę triumfu zdobył Michał Janota. Bohaterem był jednak Luka Zarandia.
Od lewej: Łukasz Trałka, Joao Amaral i Adam Marciniak w walce o piłkę (fot. PAP/Marcin Gadomski)

Pogoń – Wisła 2:1: przełamanie Portowców w meczu z liderem!

BOHATER: Luka Zarandia
Gruziński pomocnik przyćmił w piątek pozostałych graczy. Od początku meczu był niezwykle aktywny i co chwila "urywał" się rywalom na skrzydle. Pierwszą połowę powinien był skończyć z golem, ale po jego strzale piłkę z linii wybił Wołodymyr Kostewycz. Po przerwie przeprowadził zaś akcję, która zadecydowała o zwycięstwie Arki.

JAK PADŁ GOL?
1:0 (76') – znakomita indywidualna akcja Zarandii. Gruzin oszukał trzech rywali, przedarł się prawą stroną pola karnego i spod linii bocznej zagrał na szósty metr, skąd piłkę do pustej bramki skierował Michał Janota.

Luka Zarandia w akcji (fot. PAP/Marcin Gadomski)

JAK PAŚĆ MOGŁY?
20' – Paweł Tomczyk znalazł się na sam z Pavelsem Steinborsem, ale uderzył wprost w golkipera rywali.
39' – silne dośrodkowanie z prawej strony boiska w pole karne Lecha: z piłką minął się Dimitris Goutas, dzięki czemu przed szansą stanął Maciej Jankowski. Jego kontrujący strzał przeleciał jednak obok słupka.
45+1' – kontratak Arki. Prostopadłe podanie za obrońców Lecha zmusiło Matusa Putnocky'ego do wyjścia z bramki. Od golkipera szybszy był jednak Zarandia, który minął go, a następnie uderzył w stronę pustej bramki. Piłkę z linii ofiarnym wślizgiem wybił Wołodymyr Kostewycz.
66' – mocny strzał Macieja Gajosa z ponad 20 metrów na rzut rożny sparował Steinbors. Łotysz nie miał łatwego zadania, bo w końcowej fazie lotu piłka zmieniała kierunek.

KONTROWERSJA
W 90. minucie po rzucie rożnym i strzale głową Łukasza Trałki piłka wylądowała w bramce Arki. Prowadzący mecz Wojciech Myć uznał jednak, że pomocnik Lecha faulował pilnującego go Damiana Zbozienia. Powtórki nie rozwiały wątpliwości.

"Gol Retro": żółta kartka dla Legii od... Prezydenta RP