MŚ siatkarzy: Włochy, USA, Brazylia i Polska na czele tabel grupowych

W piątek rozegrane zostały pierwsze mecze drugiej fazy grupowej mistrzostw świata siatkarzy. Niepokonane pozostają dwie drużyny – Włochy i USA. Na pozycji liderów grup wciąż utrzymują się także Brazylia i Polska.
(fot. PAP/EPA)

Chaos i rozczarowanie. Pierwsza porażka Polaków

Grupa E:
Liderujący tabeli Włosi bardzo pewnie ograli najsłabszych Finów, dzięki czemu umocnili się na pierwszym miejscu w grupie. Współgospodarze mistrzostw są jedynym zespołem, który nie stracił dotąd punktów. W drugim meczu Rosjanie równie pewnie rozprawili się z sensacją pierwszej fazy mistrzostw – Holandią. Sborna wygrała 3:0 i awansowała na drugie miejsce.

Holandia – Rosja 0:3 (17:25, 16:25, 21:25)
Włochy – Finlandia 3:0 (25:20, 25:18, 25:16)

Tabela:

(fot. FIVB)

Grupa F:
Do zwycięstwa w grupie przybliżyła się Brazylia, która wygrała 3:0 z najsłabszą w stawce Australią. Zdecydowanie ciekawiej zapowiadało się drugie spotkanie, w którym Słoweńcy mierzyli się z Belgami, lecz i ono zakończyło się w trzech setach. Dzięki wygranej Słoweńcy awansowali na drugiej miejsce w grupie.

Brazylia – Australia 3:0 (25:21, 25:22, 25:15)
Belgia – Słowenia 0:3 (26:28, 26:28, 19:25)

Tabela:

(fot. FIVB)

Grupa G:
Zmierzający pewnym krokiem do czołowej szóstki mistrzostw Amerykanie odnieśli w piątek szóste zwycięstwo na mistrzostwach, pokonując tym razem Kanadyjczyków. Po dwóch pierwszych setach, w których USA wygrywało do 17 i 14, rywale niespodziewanie zdołali zwyciężyć w trzeciej partii. W kolejnej liderzy grupy po raz kolejny dali jednak pokaz siły. W drugim grupowym spotkaniu Bułgarzy zrewanżowali się Irańczykom za porażkę z pierwszej fazy mistrzostw.

USA – Kanada 3:1 (25:17, 25:14, 21:25, 25:17)
Bułgaria – Iran 3:0 (25:19, 28:26, 26:24)

Tabela:

(fot. FIVB)

Grupa H:
Porażka z Argentyną nie strąciła jeszcze polskich siatkarzy z pierwszego miejsca w grupie, ale skomplikowała im nieco drogę do fazy finałowej w Turynie. Polaków gonią Serbowie, którzy po tie-breaku wygrali z Francją 3:2. Bałkańska drużyna ma na koncie tyle samo zwycięstw co biało-czerwoni, ale mimo wszystko traci do nich dwa punkty.

Serbia – Francja 3:2 (22:25, 26:24, 25:20, 18:25, 18:16)
Polska – Argentyna 2:3 (25:16, 19:25, 23:25, 25:23, 14:16)

Tabela:

(fot. FIVB)
Polska – Argentyna. Bartosz Kurek: chwilowy spadek dyspozycji
Polska – Argentyna. Dawid Konarski: jesteśmy doświadczeni. Szybko wyrzucimy z głowy ten mecz
Polska – Argentyna. Paweł Zatorski: zepsuliśmy sobie ogromną szansę