tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Były kolarz nie będzie wiosłować w Tokio. Anglik zrezygnował

Sir Bradley Wiggins, pięciokrotny mistrz olimpijski, który pod koniec 2016 r. zakończył kolarską karierę i rozpoczął wioślarską z myślą o zdobyciu złotego medalu w igrzyskach w Tokio (2020), zmienił plany. – Potrzebuję przerwy – powiedział BBC.
Bradley Wiggins (fot. Getty Images)

ME w tenisie stołowym: trzy Polki w 1/8 finału

38-letni dziś pierwszy Brytyjczyk, który triumfował w Tour de France (2012), przygotowywał się do startu w Tokio pod okiem dwukrotnego złotego medalisty igrzysk w wioślarstwie Jamesa Cracknella (Sydney 2000 i Ateny 2004 w czwórce bez sternika).

W grudniu w otwartych halowych mistrzostwach Wielkiej Brytanii w wioślarstwie na olimpijskim welodromie w Londynie zajął 21. miejsce. – Ciągle dużo trenuję, ale zdecydowałem, że nie będę walczył o kwalifikację do Tokio. Mam dużo innych rzeczy do zrobienia. Potrzebuję przerwy. Nie mam czasu na trenowanie trzy razy dziennie – powiedział portalowi BBC kolarz, który sukcesy osiągał zarówno na torze, jak i na szosie.

Ma w kolekcji osiem medali igrzysk olimpijskich, w tym pięć złotych (na torze: Ateny 2004 – indywidualnie na dochodzenie, Pekin 2008 – na dochodzenie indywidualnie i w drużynie, Rio de Janeiro 2016 – na dochodzenie w drużynie oraz na szosie: Londyn 2012 – indywidualnie na czas). Kilka miesięcy po zwycięstwie w igrzyskach w Londynie został uhonorowany przez królową Elżbietę II tytułem szlacheckim. Dwanaście krążków przywiózł z torowych mistrzostw świata oraz trzy z szosowych

"Złowione w sieci": niezrozumiała siatkówka i bokserskie emocje

podobne informacje

Brytyjska komisja oskarża Wigginsa o stosowanie dopingu

Bradley Wiggins zadebiutuje w... mistrzostwach wioślarskich

Media: Brytyjczycy prowadzą śledztwo wokół Wigginsa i grupy Sky

Piątek w Rio: poznaj ciekawostki