tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Nie było wielu ofert". Szokujące kulisy transferu Ronaldo

W ostatnim letnim okienku transferowym piłkarski krajobraz w Europie uległ znacznej zmianie, bo Cristiano Ronaldo odszedł z Realu Madryt do Juventusu. W dwa miesiące po przenosinach piłkarza, motywy operacji tłumaczył prezes Królewskich Florentino Perez. Okazuje się, że przejście Portugalczyka do Turynu było bardziej skomplikowane, niż mogło się wydawać na pierwszy rzut oka...
Cristiano Ronaldo (fot. Getty Images)

Chelsea nie chciała Kyliana Mbappe. "Nie pomagał w defensywie"

Prezes Realu wyjaśniał podczas zgromadzenia klubowym delegatom, dlaczego Ronaldo zdecydował się na zmianę klubu. Informacje na ten temat pozyskał dobrze zorientowany w sprawach Królewskich portal "Okdiario". – Chciał odejść z powodów osobistych – tłumaczył Perez. – Doszło do tego tym bardziej, że zaoferowano za niego tak wysoką kwotę. Nie dostaliśmy zbyt wielu ofert – kontynuował Hiszpan.

Do Juventusu Ronaldo trafił za 117 milionów euro, włoski klub nie wpłacił więc miliarda euro z klauzuli Portugalczyka. – Kwoty odstępnego stosujemy nie po to, aby ktoś je wpłacał. Mają raczej charakter odstraszający – twierdził Perez.

Transfer Ronaldo był najdroższy tego lata. Wszyscy uważaliśmy, że najlepsze już za nami, więc doszliśmy do porozumienia – kończył prezes Realu. Portugalczyk w Madrycie spędził dziewięć sezonów, na Santiago Bernabeu trafił w 2009 roku za 94 miliony euro.

MŚ U-20: FIFA zdecydowała. Łódź gospodarzem meczu otwarcia i finału

podobne informacje

Liga Mistrzów: 51:49 dla Liverpoolu, wielkie wyzwanie Cristiano Ronaldo

Madryt tęskni za Cristiano Ronaldo. Spadek frekwencji na stadionie Realu Madryt

Złoty But: zmiana lidera, Piątek na czele grupy pościgowej

"Atakuje każdą piłkę". Krzysztof Piątek skuteczniejszy od Cristiano Ronaldo