tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Znamy półfinalistów FACEIT Major w Londynie

Wczoraj zostały rozegrane ostatnie ćwierćfinały na FACEIT Majorze w Londynie. Zmierzyło się ze sobą Team Liquid i HellRaisers oraz Astralis i FaZe. Faworyci znów nie zawiedli i to właśnie Amerykanie oraz Duńczycy awansowali do półfinałów.
Drużyna Astralis (fot. Getty)

Heroic zostało zaproszone na Toyota Master Bangkok

Za nami ostatnie dwa mecze ćwierćfinałowe na Majorze. W końcu znamy wszystkie cztery formacje, które powalczą w półfinałach o Wielki Finał. Przypominamy, że gra toczy się o milion dolarów oraz wielki prestiż. Niżej przedstawiamy rozpiskę na dziś.

- godzina 17:15 MIBR vs. Natus Vincere

Jest to zdecydowanie starcie na szczycie. Jedni i drudzy mają ochotę na triumf w Londynie, aczkolwiek tylko jedna drużyna z tego półfinału wejdzie do finału. MIBR w ostatnim czasie dawało sobie radę naprawdę mocnym drużynom - NiP, G2, mousesports, a Na`Vi podobnie, bo wygrywało przeciwko BIG, fnatic, NiP, FaZe. Jak widać - nikt nie miał łatwej drogi do tego etapu i teraz pytanie, kto zwycięży? Faworytem jest Zeus i spółka, ale na pewno to nie będzie jednostronny mecz, ponieważ Made in Brazil od dołączenia YNk gra coraz lepiej. Mają za sobą mistrzostwo ZOTAC Cup Masters, a teraz szansę na walkę o pierwsze miejsce na Majorze.

- godzina 20:45 Astralis vs. Team Liquid

Jeszcze kiedyś moglibyśmy napisać, że Liquid nie potrafi grać przeciwko Duńczykom, bo tak było, ale w Londynie już raz Astralis zostało pokonane przez ekipę nitr0. Amerykanie są świetnie dysponowani, przeszli przez fazę legend wygrywając trzy spotkania z rzędu, a wczoraj pokonali HR na głównej scenie. Wydaje się, że to zupełnie inna drużyna, niż parę tygodni temu. Mimo wszystko, trzeba też pochwalić duńską drużynę, która nie odpoczywała ostatnio, tylko ciężko pracowała przed wylotem do Londynu, aby w nim powalczyć o najwyższy stopień podium. Ten pojedynek można nazwać śmiało "przedwczesnym finałem". Będzie się działo!

s1mple: po co grać na naszej najsilniejszej mapie, jeżeli możemy zagrać na najsłabszej przeciwnika

podobne informacje

Faza pucharowa Majora startuje już dziś!

NaVi, BIG i Astralis dołączają do grona Legend

Snax odpadł z FACEIT Major 2018

FACEIT Major: BIG Clan i compLexity o krok od fazy playoff