tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polski hit w listopadzie. Artur Szpilka zmierzy się z Mariuszem Wachem

Już oficjalnie – Artur Szpilka i Mariusz Wach 10 listopada na gali Knockout Boxing Night staną naprzeciw siebie w ringu. Pięściarze wagi ciężkiej zmierzą się w listopadzie w Gliwicach. Transmisja na antenach Telewizji Polskiej, w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Artur Szpilka vs Mariusz Wach 11 listopada w TVP!
Artur Szpilka i Mariusz Wach (fot. Getty Images/PAP)

Nasz człowiek u Joshuy. Prośba mistrza do polskich kibiców

Do walki dojdzie 10 listopada w ramach serii Knockout Boxing Night. Szpilka i Wach zmierzą się ze sobą w Gliwicach. Obaj mają wiele do udowodnienia, a starcie powinno naznaczyć ich najbliższa karierę.

Walka będzie szczególnie ważna dla Wacha, który w Gliwicach wróci do ringu po niemal rocznej przerwie. W ostatniej walce polski pięściarz przegrał z Jarrellem Millerem poprzez nokaut techniczny.

Szpilka z kolei powoli wraca do właściwej dyspozycji. Po przegranej w 2017 roku walce z Adamem Kownackim stoczył jeszcze jedną potyczkę Dominickiem Guinnem w maju 2018 roku. Teraz rywalem będzie Wach.

W przeszłości obaj pięściarze walczyli o pasy mistrzowskie, obaj nieudanie. Wach w 2012 roku próbował swoich sił w pojedynku z Władimirem Kliczko (mistrzostwo IBF, WBA, WBO), ale przegrał na punkty. Szpilka z kolei w 2016 roku starł się z Deontay'em Wilderem (WBC), ale poniósł porażkę po ciężkim nokaucie, jaki zafundował mu Amerykanin.

Artur Szpilka vs Mariusz Wach. Face to face!
"Tajemnice sportu": wielkie zarobki i ogromne długi. Kasowe walki bokserskie

podobne informacje

Mariusz Wach: trudno pogodzić się z tym, co się stało

Ring TVP Sport: dogrywka Szpilki z Wachem i feta Głowackiego

Mariusz Wach prowokuje Artura Szpilkę. W tle rewanż

Promotor Szpilka. Załatwi sobie kolejną walkę?