tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Lekkoatletyka, "Perła Ostródy": zwycięstwa Justyny-Święty Ersetic, Sofii Ennaoui i Michała Haratyka na zakończenie sezonu

Występy Justyny Święty-Ersetic, Michała Haratyka i Joanny Fiodorow były ozdobą sobotniego mityngu "Perła Ostródy". Dwukrotna mistrzyni Europy pobiegła na nietypowym dla siebie dystansie 200 metrów.
Michał Haratyk (fot. Getty)

Zmiany w lekkoatletyce. Polacy nie mają się czego obawiać

Zawody w Ostródzie były jednym z ostatnich akcentów sezonu na otwartym stadionie. Niska temperatura i silny wiatr nie sprzyjały jednak uzyskiwaniu dobrych wyników w większości konkurencji.

Sezon zwycięstwem zakończyła Justyna Święty-Ersetic. Dwukrotna złota medalistka mistrzostw Europy w Berlinie tym razem nie startowała w swojej koronnej konkurencji (400 metrów), a na dystansie dwukrotnie krótszym. – Dwa tygodnie kompletnie nic nie robiłam. Wiatr troszeczkę pomagał, ale mimo to jestem zadowolona z czasu który uzyskałam (24,13 sekundy). Teraz mogę już zaczynać wakacje – przyznała w rozmowie z Kacprem Tomczykiem.

Niezłe wyniki padły w konkurencjach technicznych. Pchnięcie kulą wygrał mistrz Europy, Michał Haratyk, który w piątej kolejce uzyskał dokładnie 21 metrów. Dobry rezultat w rzucie młotem uzyskała Joanna Fiodorow, choć trzeba zaznaczyć, że rzucała lżejszym, 3-kilogramowym młotem.

Bieg na 1500 metrów wygrała Sofia Ennaoui, która finiszowała z czasem 4:38,60. W biegu na 400 metrów najszybszy był czwarty zawodnik ME w Berlinie na 800 metrów, Mateusz Borkowski (48,58 sekundy).

Jedną z ciekawszych konkurencji była sztafeta sprintersko-płotkarska, w której pobiegli kolejno biegacz na 110 metrów przez płotki, zawodniczka na 100 metrów przez płotki i sprinter (100 metrów). Najlepszy okazał się zespół w składzie Dominik Bochenek, Adrianna Sułek i Eryk Hampel.

"Perła Ostródy", Justyna Święty-Ersetic: celuję w finał mistrzostw świata i igrzyska olimpijskie w Tokio
"Perła Ostródy". Sofia Ennaoui zwyciężczynią w biegu na 1500 metrów
"Perła Ostródy". Justyna Święty-Ersetic najlepsza na 200 metrów!
"Perła Ostródy", Sofia Ennaoui: będę celować w pierwszą "ósemkę" podczas mistrzostw świata
"Perła Ostródy". Michał Rozmys: wychodzi ze mnie pewność siebie, a nawet... bezczelność

podobne informacje

Odważna sesja polskich lekkoatletek. Święty-Ersetic, Jóźwik... [WIDEO]

Koniec wakacji lekkoatletów. "Zakwasy dają znać o sobie"

"Złote Kolce" rozdane. Sezon należał do młociarzy

Najlepsi z najlepszych. Wybierz polskiego lekkoatletę roku