tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Michał Kwiatkowski: trasa? Nie powiedziałbym, że jest trudna

W niedzielę, 23 września, rozpoczną się kolarskie mistrzostwa świata. Dwunastka reprezentantów Polski będzie walczyć w Innsbrucku o jak najlepsze wyniki. Jedną z największych nadziei na medal będzie Michał Kwiatkowski. W rozmowie z sebastianem Parfjanowiczem zdradził swoje przemyślenia dotyczące trasy i szans na medal. Transmisja z mistrzostw świata w kolarstwie na TVP Sport. SPORT.TVP.PL oraz w aplikacji mobilnej.
Michał Kwiatkowski: ja zmęczony? Byłem serwisowany w ASO
Michał Kwiatkowski (fot. Getty Images)

MŚ w kolarstwie szosowym: poznaliśmy reprezentację Polski

O trasie drużynowej czasówki:
Nie powiedziałbym, że jest trudna. Niecałe 63 kilometry na bardzo szybkiej trasie i tylko jedno wzniesienie – długie, ale niezbyt wymagające. Mimo to na pewno będzie to krzyżowało niektórym plany taktyczne, bo wielu kolarzy nie wytrzyma tempa. Potem dość techniczny zjazd. Całą trasę będziemy jechać 60-65 km/h i trzeba będzie uważać na to, aby dobrze rozłożyć siły. Nie codziennie zdarza się jechać drużynową czasówkę, która trwa przeszło godzinę.

O celu na czasówkę:
Mamy dobry skład. Myślimy o tym, żeby zdobyć złoty medal. Nawet jeśli nie będzie nam to dane, zawsze trzeba stawać na starcie z myślą o zwycięstwie. Wierzymy, że jeśli nie popełnimy żadnych błędów, to będziemy w stanie włączyć się w rywalizację o zwycięstwo.

O zmęczeniu sezonem:
Fajnie było ścigać się w Vuelta a Espana, przejechać dwa wielkie toury. Na pewno ten sezon jest bardzo długi, ale trzy starty do końca – dobrze byłoby zakończyć go w dobrym stylu. Mogę gdybać, jak będę się czuć podczas jazdy indywidualnej na czas, potem w indywidualnej czasówce czy wyścigu ze startu wspólnego. Wierzę w to, że jestem najlepiej przygotowany.

podobne informacje

Dookoła Walencji: Greg van Avermaet (CCC) wygrał trzeci etap

Nie żyje polski kolarz, olimpijczyk – Zbigniew Szczepkowski

Niedziela w TVP Sport. Skoki, tenis, short track, kolarstwo [transmisja, na żywo, gdzie oglądać]

Rafał Majka znów w czołówce wyścigu na Majorce. Wygrał Tim Wellens