0
3
3

Nie ma siły na Polaka. Robert Lewandowski z kolejnym golem przeciwko Schalke 04

Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie zanotował kolejne zwycięstwo w Bundeslidze. Tym razem Bawarczycy wygrali na wyjeździe z Schalke 04 2:0 (1:0), a polski napastnik znów popisał się trafieniem.
Robert Lewandowski i Naldo (fot. Getty Images(

9 minut, 5 goli... Trzy lata od historycznego wyczynu Roberta Lewandowskiego [wideo]

Bohater meczu: James Rodriguez
Kolumbijczyk udowodnił, że ostatnio znajduje się w bardzo wysokiej dyspozycji. To on zaliczył pierwsze trafienie dla Bawarczyków. W swoim stylu bardzo dobrze podawał.

Warto wiedzieć
Schalke jest jednym z ulubionych rywali Roberta Lewandowskiego. Po tym spotkaniu Polak ma na koncie aż czternaście goli strzelonych przeciwko drużynie z Gelsenkirchen.

Jak padły bramki?
0:1 (8') – bardzo dobre podanie z rzutu rożnego Joshui Kimmicha wykorzystał Rodriguez. Kolumbijczyk idealnie znalazł wolne miejsce między obrońcami Schalke, uderzył piłkę głowa i nie dał szans bramkarzowi zespołu z Zagłębia Ruhry.
0:2 (64') – Robert Lewandowski w swoim stylu, mocnym i pewnym kopnięciem, pokonał Ralfa Fahrmanna z rzutu karnego.

Robert Lewandowski (ocena SPORT.TVP.PL) – 7
Nie był to może najbardziej efektowny występ Polaka, ale zrobił to, czego się od niego oczekuje – zdobył bramkę. Podczas meczu nie był specjalnie aktywny, często był wręcz niewidoczny, mimo to oprócz trafienia mógł też zaliczyć asystę, kiedy w pierwszej połowie idealnie w tempo podał w pole karne do Rodrigueza, tyle że Kolumbijczyk kopnął niecelnie.