tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Mam problemy z najazdem". Kamil Stoch tłumaczy gorszy występ

Kamil Stoch nie spisał się dobrze podczas sobotnich zawodów Letniego Grand Prix w Rasnovie. Mimo to lider polskiej kadry skoczków narciarskich pozostaje w dobrym humorze. W rozmowie z TVP Sport zdradził kilka kulisów konkursów w Rumunii. W niedzielę, 23 września, na skoczni w Rasnovie rozegrany zostanie kolejny kolekny konkurs LGP. Transmisja od 15:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
LGP w Rasnov. Kamil Stoch: mam tutaj wyjątkowe problemy z prędkością na progu
Kamil Stoch (fot. PAP)

Noriaki Kasai pomaga rodakom po trzęsieniu ziemi

O przyczynach słabszej formy w Rasnovie
Mam trudności z dojazdem do progu. Przyczyna jest taka, że nie mogę znaleźć dobrej pozycji najazdowej. Gdyby byłoby inaczej jeździłbym lepiej, a prędkości stałyby się lepsze, co za tym idzie również odbicie byłoby takie, jak trzeba.

O problemach na progu
Generalnie rzecz biorąc, od mniej więcej dziesięciu lat mam kłopoty z uzyskiwaniem właściwej prędkości. Na tej skoczni wybitnie nie mogę jednak dojść do dobrej pozycji najazdowej. Mój ostatni skok był już jednak dobry i technicznie, i pod kątem włożonej w niego energii.

O specyfice skoczni w Rasnovie
Tory się tutaj różnią, nie są takie same jak gdzie indziej. Zakładała je tutaj inna firma, są dużo wyższe, tak bardzo, że buty znajdują się w torach. Na innych skoczniach wchodzą tam tylko same narty.

O skokach narciarskich w Rumunii
Zdziwilibyście się, ale zobaczyłem, ilu jest tutaj kibiców i każdy z nich wiedział, czym są skoki, wszyscy mieli już przygotowane rzeczy pod autograf. Byłem w szoku, bo ten sport jest tutaj naprawdę popularny. Nie czuję się ambasadorem dyscypliny w takich krajach, jestem po prostu jednym z wielu zawodników, którzy tutaj startują.

LGP w Rasnov: Piotr Żyła: skakałem w brązowym kombinezonie? Nawet nie wiedziałem!

podobne informacje

Puchar Świata w skokach narciarskich: organizatorzy przygotowani do zawodów w Engelbergu

Nowa skocznia w Polsce? Nietypowa lokalizacja...

PŚ w Engelbergu: miejsce, gdzie Stoch przyśpiesza. Transmisje w TVP

Wisła gotowa na przyjęcie Polaków. "Skocznia jest do ich dyspozycji"