tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
zakończony
Teterow GP, 9. kolejka
Sobota, 22 września 2018, godz. 19:04
 
Zawodnik
Kraj
Punkty
1.
Tai Woffinden
Anglia
16
2.
Jason Doyle
Australia
16
3.
Bartosz Zmarzlik
Polska
15
Szczegóły
Pełne wyniki
Data
22.09.2018, 19:04
Rozgrywki
Teterow GP, 9. kolejka
Tor
Bergring Arena (Teterow, Niemcy)
Liczba punktów kontrolnych
3
Punkty kontrolne
Semi Final 1, Semi Final 2, Final
Zwiń
 
Zawodnik
Kraj
Punkty
1.
Tai Woffinden
Anglia
16
2.
Jason Doyle
Australia
16
3.
Bartosz Zmarzlik
Polska
15
4.
Greg Hancock
USA
12
5.
Matej Zagar
Słowenia
12
6.
Niels-Kristian Iversen
Dania
12
7.
Maciej Janowski
Polska
9
8.
Fredrik Lindgren
Szwecja
9
9.
Nicki Pedersen
Dania
8
10.
Emil Sajfutdinow
Rosja
8
11.
Chris Holder
Australia
7
12.
Artiom Łaguta
Rosja
4
13.
Kevin Woelbert
Niemcy
3
14.
Przemysław Pawlicki
Polska
3
15.
Kai Huckenbeck
Niemcy
2
16.
Martin Smolinski
Niemcy
1
17.
Martin Vaculik
Słowacja
0
18.
Craig Cook
Anglia
0
Zwiń

Grand Prix Niemiec: Tai Woffinden najlepszy w Teterow, Bartosz Zmarzlik trzeci

Tai Woffinden wygrał Grand Prix Niemiec w Teterow. Co gorsza, wraz z Jasonem Doylem zdobyli po szesnaście punktów, o jeden więcej od Bartosza Zmarzlika. Polak, wicelider klasyfikacji indywidualnych mistrzostw świata, szanse na zdobycie tytułu ma już tylko matematyczne.
Bartosz Zmarzlik (Fot. PAP)

Blisko 17 tysięcy kibiców obejrzy finał Ekstraligi

Zmarzlik od samego początku prezentował się bardzo dobrze i już w swoim pierwszym starcie odniósł zwycięstwo. Szczególnie ważna była wygrana w biegu 10., kiedy wyprzedził na mecie Woffindena.

Brytyjczyk w swoich pierwszych trzech startach dojeżdżał na drugiej pozycji, ale w czwartym miał zadanie ułatwione. Trudnym rywalem był tylko Niels Kristian Iversen, z którym ostatecznie wygrał walkę. Artiom Łaguta i Martin Smolinski byli dla nich tylko tłem.

Zmarzlik w 19. biegu nie zaliczył trzeciego zwycięstwa. Polak był szybki na dojeździe do łuku, ale po szerokiej wyprzedził go Emil Sajfutdinow, który już do mety nie popełnił błędu i nie dał się wyprzedzić.

Mimo to do półfinału wszedł z najlepszym wynikiem dwunastu punktów. W biegu 20. Woffinden mógł go dogonić, ale przegrał walkę z Jasonem Doylem, jedynym, który wygrał trzy wyścigi. Tak czy inaczej, by odrobić konkretną liczbę punktów do Brytyjczyka, Zmarlik musiał liczyć na to, że ten nie pojedzie w finale.

Do półfinałów z wynikiem dziewięciu "oczek" awansowali także Maciej Janowski i Fredrik Lindgren, którzy rywalizują o trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnych mistrzostw świata.

Polacy zmierzyli się ze sobą w pierwszym półfinale. Zdecydowanie lepiej skończył się on dla Zmarzlika, który dojechał tuż za Gregiem Hancockiem. Janowski skończył bez punktu i musiał z niecierpliwością patrzeć na drugi półfinał.

Na jego szczęście Lindgren także zajął ostatnie miejsce, więc przed kończącym sezon Grand Prix Polski obaj panowie mają po 98 punktów. Do finału z drugiej pozycji wszedł za to Woffinden, który znów uległ w bezpośrednim starciu Doyle'owi.

Zrewanżował mu się w finale, w którym był pierwszy, a Australijczyk drugi. Zmarzlik zdobył tu tylko punkt i zamiast odrobić straty w klasyfikacji IMŚ, stracił w Teterow kolejny. By odrobił w Toruniu dziesięć, musiałby się zdarzyć cud.

podobne informacje

Formuła 1: Hockenheim pozostaje w kalendarzu

Formuła 1: Hamilton wygrał Grand Prix Niemiec

Rosberg: chcę odzyskać pozycję lidera cyklu w ojczyźnie

Oficjalnie: nie będzie wyścigu o GP Niemiec