tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dywanowa przygoda Żyły w Rumunii. Konkurs od 15:00

Polacy wygrali pięć z ostatnich dziesięciu konkursów Letniego Grand Prix na skoczniach normalnych. W niedzielę w Rasnovie największe szanse na triumf spośród zawodników Stefana Horngachera powinien mieć Piotr Żyła. Transmisja od 15:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i naszej aplikacji.
Skoki narciarskie, Letnie Grand Prix (Rasnov)
Piotr Żyła (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Letni PK: Zniszczoł najlepszy z Polaków w Zakopanem

Rumunia miała być miejscem rywalizacji dwóch najwyżej sklasyfikowanych zawodników w Letnim Grand Prix. Kamil Stoch tracił przed przyjazdem 65 punktów do Jewgienija Klimowa, ale po przeciętnym sobotnim występie (12. miejsce) ma już 103 "oczka" mniej od Rosjanina. – Generalnie rzecz biorąc, od mniej więcej dziesięciu lat mam kłopoty z uzyskiwaniem właściwej prędkości. Na tej skoczni wybitnie nie mogę jednak dojść do dobrej pozycji najazdowej. Mój ostatni skok był już jednak dobry i technicznie, i pod kątem włożonej w niego energii – analizował mistrz olimpijski.

LGP w Rasnov: Piotr Żyła: skakałem w brązowym kombinezonie? Nawet nie wiedziałem! Lepiej w Rasnovie radzi sobie drugi zawodnik pierwszego konkursu – Żyła. Wiślanin zwykle nie stroni od barwnych wypowiedzi, choć w ostatnim czasie ograniczył ich liczbę, pozwolił sobie na wyjątek w rozmowie z Tadeuszem Mieczyńskim. – Grzejniki w hotelu nam włączyli na drugi dzień dopiero. Szukałem kołdry, bo był tylko kocyk. Trzeba było sobie radzić, więc wziąłem... dywan.

Strata Żyły do lidera klasyfikacji generalnej wynosi 115 punktów. Od Stocha dzieli go już jednak 12. Być może w niedzielę wyprzedzi kolegę z kadry. Szansę na pierwsze podium tego lata ma Dawid Kubacki – czwarty na początek cyklu w Wiśle i czwarty w sobotę w Rasnovie. Na rumuńskim obiekcie dobrze radzą sobie też Maciej Kot, Jakub Wolny i Stefan Hula.

Normalne skocznie służą zresztą Polakom. Na ostatnich dziesięć konkursów Letniego Grand Prix na nich wygrali pięć. Wśród triumfatorów nie ma znanego z mocnego odbicia Żyły. Może niedziela będzie należała do niego? Konkurencja jednak nie śpi. Taku Takeuchi, Karl Geiger także lubią ten typ obiektów. Zapominać nie można też o braciach Kobayashi, a kolejny krok w stronę końcowego triumfu będzie chciał zrobić Klimow.

fot. TWITTER.COM
LGP w Rasnov. Kamil Stoch: mam tutaj wyjątkowe problemy z prędkością na progu
Letnie Grand Prix w Rasnovie. Skok Dawida Kubackiego (II seria)
Letnie Grand Prix w Rasnovie. Skok Piotra Żyły (I seria)
Letnie Grand Prix w Rasnovie: skok Kamila Stocha (I seria)
Letnie Grand Prix w Rasnovie. Skok Piotra Żyły (II seria)
Letnie Grand Prix w Rasnovie. Skok Kamila Stocha (II seria)

podobne informacje

Skoki. Horngacher podał skład na zawody w Willingen

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich (po konkursie w Lahti)

Puchar Świata w Lahti: znakomity Stoch. Polak dogonił legendę

PŚ w Lahti: Polscy skoczkowie blisko podium [wyniki]