MŚ siatkarzy. Z Serbią o "życie" i marzenia. "Musimy wyjść na boisko z większymi jajami"

Przegrywając z Francją 1:3, polscy siatkarze doznali drugiej porażki na mistrzostwach świata we Włoszech i Bułgarii. – Rywale byli od nas zdecydowanie lepsi – przyznają biało-czerwoni. W niedzielę zawodnicy Vitala Heynena zagrają z Serbią. Stawką meczu będzie miejsce turniejowe "życie" oraz... marzenia. Spotkanie o godz. 19:40. Transmisja w TVP2, TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji.

Reporterzy: Aleksandra Rajewska, Filip Czyszanowski

To był mecz walki tyle, że my... walczyliśmy sami ze sobą, a nie z przeciwnikami – komentował porażkę przyjmujący kadry Bartosz Kwolek. Sobotni mecz przebiegł pod zdecydowane dyktando Francuzów. Pierwsze dwa sety rywale wygrali kolejno do 15 i 18. Dopiero w trzeciej partii biało-czerwoni zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swą korzyść, by w czwartym secie ponownie ulec do 18.

Ostatnia partia nie musiała jednak potoczyć się w ten sposób – Polacy dobrze rozpoczęli seta, ale z czasem zatracili skuteczność. – Mieliśmy wtedy szansę, by spokojnie doprowadzić do tie breaka. Kilka nie skończonych akcji i udanych kontr Francuzów sprawiło jednak, że rywale wrócili do gry. To taka drużyna, że jak się rozkręci, to trudno już ją zatrzymać... – analizował libero Paweł Zatorski.

Sobotnia porażka skomplikowała sytuację biało-czerwonych w grupie. Z komfortowej – na starcie drugiej fazy turnieju biało-czerwoni mieli trzy punkty przewagi nad Serbią i cztery nad Francją – stała się bardzo trudna, ale nie beznadziejna. Niedzielnym meczem z Serbami Polacy wciąż mogą awansować do finałowego etapu mistrzostw.

(fot. FIVB)

Wiemy jaką stawkę będzie miał ten mecz. Dla nas będzie on wyjątkowy, bo to nie tylko starcie o awans, ale i o nasze marzenia – stwierdza rozgrywający Fabian Drzyzga. W podobnym tonie wypowiada się Kwolek. – Zapewniam, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, by wygrać z Serbami, bo to dla nas walka o marzenia.

Po porażkach z Argentyńczykami i Francuzami istotne będzie, by przed niedzielnym meczem Polacy zdołali oczyścić nieco głowy. – Mamy tak doświadczonych zawodników, że potrafią je zresetować i z Serbami pokażą zupełnie inną twarz – dodaje Kwolek. Spokojny o to jest też Zatorski. – Walczymy o życie. W nocy zresetujemy głowy, a w niedzielę wyjdziemy na boisko z większymi jajami, by w najważniejszych momentach meczu zagrać pewniej niż dotychczas – zakończył.

Początek spotkania o godz. 19:40. Przedmeczowe studio w TVP Sport już o godz. 18:25. Transmisja również w TVP2, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji.

Polska – Francja. Paweł Zatorski: mogliśmy spokojnie doprowadzić do tie-breaka...
Polska – Francja. Bartosz Kwolek: mecz walki. Walczyliśmy... sami ze sobą
Polska – Francja. Fabian Drzyzga: z Serbią będziemy się bić o spełnienie marzeń
Polska – Francja. Aleksander Śliwka: nie potrafiliśmy nic zrobić z ich zagrywką