tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Oktoberfest challenge", czyli Robert Lewandowski vs. Niklas Suele (wideo)

W sobotę rozpoczął się Oktoberfest 2018. Z tej okazji Bayern Monachium zaprosił dwóch swoich piłkarzy – Roberta Lewandowskiego i Niklasa Suele – do nietypowej zabawy. Piłkarze zmierzyli się w stworzonych specjalnie na tę okazję konkurencjach. Sprawdź, kto był górą.
Robert Lewandowski (na górze) i Niklas Suele (fot. Youtube.com)

Oktoberfest = piwo. Nic dziwnego, że każda z konkurencji wymyślonych przez Bayern TV miała związek z piwem właśnie. Jak najdłuższe utrzymanie w górze wypełnionego, litrowego piwa (jedną ręką), złapanie podrzuconych do góry podkładek pod kufel i rzucenie kapeluszem na stojący kufel – takie wyzwania postawiono przed Lewandowskim i Suele.

W pierwszej konkurencji górą był Polak. Choć, jak przyznał, był już po treningu siłowym tego dnia). W drugiej wygrał Niemiec. W trzeciej znów triumfował Lewandowski. Choć to tylko zabawa, widać było, że napastnikowi zależy, by być górą.

Dobór zawodników do nagrania raczej nie był przypadkowy. Suele to jeden z najlepszych przyjaciół Lewandowskiego w drużynie Bayernu, co kapitan polskiej kadry przyznał w rozmowie ze SPORT.TVP.PL nagranej na potrzeby "Projektu: Lewy". – Siedzimy obok w szatni. To naprawdę fajny chłopak, z którym można porozmawiać – mówił "Lewy". Więcej w dziale "Zapytaj Lewego" na PROJEKTLEWY.TVP.PL.

podobne informacje

Liga Mistrzów. Robert Lewandowski walczy o tytuł króla strzelców [klasyfikacja]

Grali kadrowicze. Weekend napastników, błąd Glika

Robert Lewandowski najlepszy w zespole, Marcin Kamiński najgorszy

Robert Lewandowski w wielkiej formie. Bayern Monachium odrabia stratę