1
2:0
7'Felipe Caicedo
23'Ciro Immobile
53'Sergej Milinkovic-Savic
89'Ciro Immobile

Świetna seria! Krzysztof Piątek jak Andrij Szewczenko

Weekendy z Serie A powoli zaczynają się kojarzyć głównie z golami Krzysztofa Piątka. W niedzielę trafił w meczu z Lazio, ale jego zespół nie był w stanie osiągnąć dobrego rezultatu i przegrał 1:4 (0:2). Tego dnia grali też Łukasz Skorupski, Mariusz Stępiński i Łukasz Teodorczyk.
Krzysztof Piątek (fot. Getty Images)

Genoa z Lazio musiała mierzyć się na Stadio Olimpico. Gospodarze szybko pokazali, że nie bez powodu od kilku lat należą do ścisłej włoskiej czołówki i już w pierwszej połowie uzyskali dwubramkowe prowadzenie za sprawą Felipe Caicedo i Ciro Immobile.

Na początku drugiej odsłony Genoa zmniejszyła stratę, bo już w 46. minucie bramkę zdobył Krzysztof Piątek. Polak wykorzystał błąd Francesco Acerbiego, który podał tak, że napastnik rywali znalazł się w sytuacji sam na sam z Thomasem Strakoshą. Były gracz Cracovii wykorzystał ją bez problemu, wyczekując bramkarza gospodarzy, a potem posyłając mocny strzał pod poprzeczkę.

Na odpowiedź Lazio nie trzeba było długo czekać – najpierw Sergej Milinković-Savić uderzył głową, nie dając szans bramkarzowi Genoi. W końcówce z kolei na 4:1 trafił jeszcze Immobile.

Piątek dzięki golowi strzelonemu Lazio dorównał Andrijowi Szewczence, stając się pierwszym graczem debiutantem w Serie A, który zdobył pięć bramek w pierwszych czterech kolejkach ligi.

Łukasz Skorupski (fot. Getty Images)

Inni Polacy

Szansę na występ w niedzielę otrzymali także Skorupski, Stępiński i Teodorczyk. Bramkarz Bolognii rozegrał całe spotkanie w wygranym 2:0 spotkaniu z Romą. Polak zaliczył aż dziewięć udanych obron i był bohaterem swojego zespołu. Według statystycznego serwisu "WhoScored" zasłużył na najwyższą notę w drużynie – 9.

Teodorczyk z kolei przebywał na murawie do 66. minuty w meczu Udinese z Chievo. Gdy tylko opuścił boisko, jego zespół poprawił grę i zdobył dwie bramki. Stępiński w tej potyczce również zagrał raczej przeciętnie.