1:0
41'Robert Pich
47'Piotr Celeban
75'Marcin Robak
87'Mateusz Cholewiak

Ekstraklasa: Śląsk Wrocław – Piast Gliwice 2:1. Fatalna passa Śląska przerwana

Śląsk Wrocław pokonał na własnym stadionie Piast Gliwice 4:1 (1:0) w meczu 9. kolejki Ekstraklasy. To dopiero drugie zwycięstwo podopiecznych Tadeusza Pawłowskiego w tym sezonie.
Radość piłkarzy Śląska Wrocław (fot. PAP/Jan Karwowski)

Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin 3:3: hat-trick Sobiecha na nic. Miedziowi grali do końca

Śląsk Wrocław od pierwszej kolejki Ekstraklasy nie był w stanie wygrać ani jednego meczu. Piłkarze w siedmiu kolejnych spotkaniach nie zgarnęli pełnej puli punktów. W ostatniej kolejce doznali też najwyższej porażki w tym sezonie – 0:4 z Zagłębiem Lubin.

Zawodnikom z Wrocławia udało się jednak zrehabilitować. Sygnał do ataku dał Robert Pich w 41. minucie. Słowak ładnie wykończył składną akcję po asyście Marcina Robaka.

Tuż po przerwie wynik podwyższył Piotr Celeban, który wykorzystał rzut rożny i strzałem głową pokonał Frantiska Placha.

Goście otrząsnęli się dopiero w 61. minucie, gdy kontaktową bramkę zdobył Jakub Czerwiński. Zamiast jednak pójść za ciosem – stracili kolejnego gola. W 75. minucie Marcin Robak silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Piasta.

Dzieła zniszczenia dopełnił w 88. minucie Mateusz Cholewiak, który ustalił wynik na 4:1.

Śląsk Wrocław po wygranej awansował z 9. punktami na 11. miejsce w tabeli. Piast Gliwice pozostał na szóstym miejscu z 16. punktami na koncie.

Śląsk Wrocław – Piast Gliwice 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Robert Pich (41), 2:0 Piotr Celeban (47-głową), 2:1 Jakub Czerwiński (61-głową), 3:1 Marcin Robak (75), 4:1 Mateusz Cholewiak (87).

Żółta kartka – Śląsk Wrocław: Jakub Łabojko, Mateusz Radecki. Piast Gliwice: Michal Papadopulos, Joel Valencia.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów: 7 613.

Śląsk Wrocław: Jakub Słowik – Łukasz Broź, Piotr Celeban, Wojciech Golla, Dorde Cotra – Kamil Dankowski (74. Mateusz Cholewiak), Jakub Łabojko, Maciej Pałaszewski (67. Mateusz Radecki), Michał Chrapek (84. Farshad Ahmadzadeh), Robert Pich – Marcin Robak.

Piast Gliwice: Frantisek Plach – Marcin Pietrowski, Uros Korun, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov – Gerard Badia (80. Aleksander Jagiełło), Tom Hateley, Joel Valencia, Patryk Dziczek (56. Tomasz Jodłowiec), Jorge Felix (72. Mateusz Mak) – Michal Papadopulos.

GOL Ekstra: ligowcy zawiedli Brzęczka? "Trudno doszukać się większych plusów"