tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ w kolarstwie: złoto dla Quick-Step. Michał Kwiatkowski tuż za podium

Belgijska ekipa Quick-Step Floors wygrał jazdę drużynową na czas podczas pierwszego dnia kolarskich MŚ w Innsbrucku. Tuż za podium uplasował się Team Sky z Michałem Kwiatkowskim w składzie. Polakowi do medalu zabrakło niespełna 25 sekund. Na dobrym, dziewiątym miejscu rywalizację ukończyli kolarze CCC Sprandi Polkowice.
MŚ, Innsbruck. Michał Kwiatkowski: po Vuelta a Espana czułem się fatalnie. Teraz jest dobrze
Quick-Step Floors (fot. Getty Images)

Kolarskie MŚ w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej

Kolarze rywalizowali na długiej i najtrudniejszej od lat trasie. Do pokonania mieli 62,8 km.

Kilka godzin wcześniej na nieco krótszym odcinku rywalizowały panie. Po złoto sięgnęła niemiecka ekipa Canyon-SRAM, w której składzie zabrakło niestety Katarzyny Niewiadomej.

CCC Sprandi Polkowice (fot. PAP) Do rywalizacji mężczyzn zgłosiły się 22 drużyny, w tym polski team CCC Sprandi Polkowice w składzie: Kamil Gradek, Adrian Kurek, Łukasz Owsian, Szymon Sajnok, Mateusz Taciak i Jan Tratnik.

Drużyna prowadzona przez Piotra Wadeckiego pojechała na miarę swoich możliwości. Po przyjeździe na metę objęła prowadzenie. Ostatecznie zajęła dziewiąte miejsce, pozostawiając w pokonanym polu kilka zespołów World Touru.

Polscy kibice największe nadzieje wiązali jednak z występem Michała Kwiatkowskiego, jadącego w szeregach Team Sky.

Team Sky (fot. Getty Images) Brytyjska drużyna osłabiona brakiem Chrisa Froome'a i Gerainta Thomasa, którzy zakończyli już sezon, nie była jednak w stanie nawiązać walki z najlepszymi, kończąc zmagania tuż za podium.

Klasą samą dla siebie byli tego dnia kolarze Quick-Stepu. Belgowie, którzy przed rokiem zajęli w "drużynówce" czwarte miejsce, w Innsbrucku wystartowali w składzie: Kasper Asgreen, Laurens DDe Plus, Bob Jungels, Yves Lampaert, Maximilian Schachmann i Niki Terpstra.

Na mecie Quick-Step o 18 sekund wyprzedził broniący tytułu Team Sunweb oraz o 19 BMC Racing.

Ósme miejsce zajęła Bora-hansgrohe z Maciejem Bodnarem.

Kolarstwo, mistrzostwa świata (Innsbruck): wyścig drużynowy mężczyzn, finisz CCC Sprandi Polkowice
Kolarstwo, MŚ (Innsbruck): wyścig drużynowy mężczyzn