tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

VP i PACT zmierzą się ze sobą w ESEA MDL. Starcie w niedzielę

W ESEA MDL wystąpią trzy polskie formacje – PACT, Virtus.pro oraz Team Kinguin. Dla każdej z nich rozgrywki będą istotne, ponieważ można z nich awansować do ESL Pro League.
(fot. ESL)

Aby zagrać ze światową czołówką, należy dobrze spisać się w ESEA MDL. Właśnie w tej lidze dziś dojdzie do polskiego pojedynku między PACT a Virtus.pro.

PACT w ostatnim czasie ma pełne ręce roboty. Na początku września poleciał do Danii na finały Cross Border Esport z nowym zawodnikiem – "ToM223". Polacy odpadli z zawodów w ćwierćfinale, przegrywając ze zwycięzcami LAN-a – Tricked. Po powrocie do kraju, "darko" i spółka od razu w następny weekend wyruszyli do Częstochowy na następne wydarzenie, które skończyli w półfinale. Wydawało się, że to koniec wyjazdów w tym miesiącu, ale tak się nie stało. PACT zagrał z Izako Boars o awans na Games Clash Masters, ponieważ HellRaisers zwolniło miejsce na liście uczestników. Dziki zostały pokonane 0:2, co oznacza, że wrzesień stał się jeszcze bardziej pracowity dla zespołu "lunatica". Ciągłe treningi przed wyjazdem do Gdyni, który bez wątpienia jest priorytetem dla nich, a do tego oficjalne mecze, których mają sporo.

Na brak pracy nie narzeka też Virtus.pro. Zespół nie jest jednak w najlepszej formie, bo "NEO". Zmiany zwiastuje jednak transfer w drużynie – "Snaxa" i "bayliego" zastąpił "snatchie" i "morelz". PACT ma więc szansę na sprawienie niespodzianki, przeciwko rywalowi, który przechodzi przebudowę. Przeciwnicy Virtusów też mają nowy nabytek, ale u nich nie trzeba było tworzyć systemu gry od początku, tylko zapoznać "Tomka" z taktyką i stopniowo tworzyć inne warianty, już razem z nim.

Początek pojedynku o godzinie 18:00.