28 Karol Świderski 73'
98 Patryk Klimala 90'
  Marcin Brosz
  Ireneusz Mamrot

Ekstraklasa: Górnik Zabrze – Jagiellonia 1:3. Drużyna z Białegostoku nowym liderem

Górnik Zabrze przegrał na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 1:3 (1:0). Dzięki wygranej drużyna Ireneusza Mamrota awansowała na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.
Mecz Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Ekstraklasa: Śląsk Wrocław – Piast Gliwice 2:1. Fatalna passa Śląska przerwana

Górnik Zabrze rozpoczął mecz od mocnego uderzenia. Już w 3. minucie spotkania po podaniu Jesusa Jimeneza piłkę do siatki skierował Igor Angulo. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie błyskawicznie odpowiedzieli goście. W 54. minucie Roman Bezjak wykorzystał dośrodkowanie w pole karne Górnika i wyrównał stan meczu. Niedługo potem fatalny błąd popełnił bramkarz gospodarzy Tomasz Loska. W 62. minucie przepuścił dość prosty strzał z dystansu Arvydasa Novikovasa i Jagiellonia wyszła na prowadzenie.

Pod koniec meczu wynik ustalił Przemysław Frankowski po kapitalnej asyście pietą Bezjaka.

Po zwycięstwie Jagiellonia Białystok jest nowym liderem Ekstraklasy z 19. punktami na koncie. Górnik Zabrze znajduje się na 12. miejscu z ośmioma "oczkami".

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Igor Angulo (3), 1:1 Roman Bezjak (54), 1:2 Arvydas Novikovas (62), 1:3 Przemysław Frankowski (89).

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Dani Suarez, Adrian Gryszkiewicz, Daniel Smuga. Jagiellonia Białystok: Bartosz Kwiecień, Arvydas Novikovas, Mile Savkovic.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 11 963.

Górnik Zabrze: Tomasz Loska - Przemysław Wiśniewski (58. Daniel Smuga), Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz - Konrad Nowak (46. Adam Wolniewicz), Szymon Matuszek, Maciej Ambrosiewicz (79. Marcin Urynowicz), Jesus Jimenez - Kamil Zapolnik, Igor Angulo.

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Nemanja Mitrovic, Guilherme Sitya - Arvydas Novikovas (76. Mile Savkovic), Martin Pospisil, Mateusz Machaj (73. Karol Świderski), Bartosz Kwiecień, Przemysław Frankowski - Roman Bezjak (90+2. Patryk Klimala).

GOL Ekstra: ligowcy zawiedli Brzęczka? "Trudno doszukać się większych plusów"