6 Przemysław Krajewski
7 Dan-Emil Racotea
55 Żiga Mlakar
5 Damian Wozniak

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Elverum Handball – Orlen Wisła Płock 28:30: druga wygrana płocczan

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock wygrali na wyjeździe z Elverum Handball 30:28 (13:15) i po dwóch kolejkach spotkań są jedynym zespołem w grupie D Ligi Mistrzów z kompletem punktów. W następnej kolejce wicemistrzowie Polski podejmą we własnej hali Riihimaeen Cocks z Finlandii.
Lovro Mihić i Michał Daszek (fot. PAP/EPA)

LM: znakomity mecz Vive! Wygrana kielczan z Rhein-Neckar

Przed tygodniem, w pierwszej serii spotkań Nafciarze pokonali Wacker Thun 34:24 i zostali liderem tabeli. Do niedzielnego starcia z Elverum także przystępowali w roli faworytów, choć wiadomo było, że będzie to mecz trudniejszy niż ten ze Szwajcarami.

PIERWSZA POŁOWA:
W pierwszych minutach spotkania w roli głównej wystąpił Dan-Emil Racotea. Rumun najpierw efektownym rzutem z drugiej linii otworzył wynik, chwilę później otrzymał żółtą kartkę i... jeszcze w tej samej akcji obronnej został wykluczony na dwie minuty.

Dan-Emil Racotea w akcji (fot. PAP/EPA) Agresywna gra w obronie przyniosła jednak efekty. Płocczanie nie pozwolili gospodarzom przejąć inicjatywy. Przez większą część pierwszej połowy prowadzili jednym trafieniem.

W grze wicemistrzów Polski coś zacięło się jednak tuż przed przerwą. Dwukrotnie wykluczenie zarobił Renato Sulić. Kontry nie wykorzystał z kolei Przemysław Krajewski. W efekcie to Norwegowie schodzili na przerwę z prowadzeniem 15:13.

DRUGA POŁOWA:
Od początku drugiej połowie płocczanie zdecydowanie lepiej prezentowali się w ofensywie. Znakomitymi rzutami z drugiej linii popisywał się Jose Guilherme de Toledo, skuteczny był też Ondrej Zdrahala.

W końcówce kilka ważnych interwencji zaliczył Adam Borbely, a Wisła wyszła na pierwsze w tym spotkaniu trzybramkowe prowadzenie (28:25).

Ostatecznie wicemistrzowie Polski wygrali 30:28 i po dwóch kolejkach są jedynym zespołem w grupie D z kompletem punktów.

Liga Mistrzów, grupa D, 2. kolejka:

Elverum Handball – Orlen Wisła Płock 28:30 (15:13)
Najwięcej goli: dla Elverum – Sigvaldi Gudjonsson 9, Tine Poklar 5, Alexander Westby 4; dla Wisły – Michał Daszek 6, Lovro Mihić 4, Dan-Emil Racotea, Igor Źabić, Jose Guilherme de Toledo – po 3