tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polscy skoczkowie po konkursie LGP w Rasnovie. "Oby więcej takich ciekawych miejsc"

Polscy skoczkowie są zadowoleni po konkursie LGP w Rasnovie. Zgodnie podkreślają, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Zaznaczają też, że jest to jedynie etap przygotowań do zimy.
Stoch: problemem jest pozycja dojazdowa. Tam są rezerwy
Kamil Stoch (fot. PAP)

Letnie Grand Prix: Kubacki na podium w Rumunii

KAMIL STOCH

O elementach do poprawy:
Pozycja najazdowa nie jest optymalna. Tam mam spore problemy. Starałem się kierować wskazówkami, które dostałem od trenera i było dużo lepiej.

O skoczni:
Każda skocznia jest inna. To też było dla mnie wyzwanie – od piątku miałem jakiś problem, a na koniec udało mi się osiągnąć dobry poziom. Jakby zrobili trochę większą tą skocznię, to bardzo chętnie bym tu przyjeżdżał. Kibice byli wspaniali, atmosfera super.

O treningu w tunelu aerodynamicznym:
Taki trening jest pomocny. Można poczuć różnicę w ułożeniu ciała. Na skoczni mamy tylko kilka, a w tunelu aż kilkadziesiąt sekund na to, aby trochę "pobawić się" w układanie ramion, nóg, stóp i sprawdzać jak to się ma w stosunku do powietrza, które w nas uderza.

Kubacki: to był trening w formie zawodów

DAWID KUBACKI

O skoczni w Rasnovie:
Skakało mi się tutaj całkiem w porządku. Wiadomo, że nie są to jeszcze takie skoki, jakich bym chciał. Z dnia na dzień jest coraz lepiej – było czwarte miejsce, potem trzecie. To moje pierwsze podium w sezonie letnim, z czego się bardzo cieszę, bo cały czas się tylko o nie ocierałem. Bardzo fajne zawody, z których jako team możemy być zadowoleni.

O podejściu do LGP:
Na każdych zawodach są emocje, jest rywalizacja. Nie ma żadnego odpuszczania. Każdy walczy na swoje aktualne sto procent. Wiadomo, że niektórych kwestii nie da się przeskoczyć, ale pokazujemy się z najlepszej strony, z jakiej potrafimy. Choć wiadomo, że to nie ten okres, w jakim musimy wykazywać się najwyższą formą.

O wyjeździe do egzotycznej Rumunii:
Jadąc tutaj nie wiedzieliśmy, co zastaniemy na miejscu. Okazało się, że organizacja była na bardzo wysokim poziomie. Nie było żadnych problemów. Nie ma do czego się przyczepić.

O kolejnym konkursie w Hinzenbach:
Hinzenbach to skocznia nie za duża, choć też można skoczyć tam 90 metrów. Wiele razy tam trenowaliśmy, wiemy czego się tam spodziewać – będziemy walczyć.

Hula: nie martwimy sie o sprzęt i dyskwalifikację

STEFAN HULA

O konkursie:
To był dobry konkurs – zarówno w moim wykonaniu, jak i kolegów. Możemy być zadowoleni z tego, co pokazaliśmy. Nie będę narzekał, bo z czucia i analizy z trenerem po pierwszym skoku wiem, że to były dobre skoki. Na tym trzeba bazować, budować pewność siebie i piąć się do góry.

O treningach:
Przygotowujemy się do zimy. Dalej ostro trenujemy i walczymy o to, aby nasze nogi były jak najmocniejsze i w zimie to funkcjonowało – żebyśmy utrzymali formę przez cały sezon.

O premierowych zawodach w Rumunii:
Bardzo pozytywne wrażenia. Fajne miejsce – poza dyskwalifikacjami nie było jakichś dziwnych, niespotykanych przygód. Czuliśmy się tutaj komfortowo. Oby więcej takich ciekawych miejsc.

Letnie Grand Prix w Rasnovie. Skok Dawida Kubackiego (II seria)
Letnie Grand Prix w Rasnovie. Skok Macieja Kota (II seria)
Letnie Grand Prix w Rasnovie. Skok Kamila Stocha (II seria)
Letnie Grand Prix w Rasnovie. Skok Piotra Żyły (II seria)
Letnie Grand Prix w Rasnovie. Skok Jakuba Wolnego (II seria)
Letnie Grand Prix w Rasnovie. Skok Dawida Kubackiego (I seria)
Letnie Grand Prix w Rasnovie. Skok Stefana Huli (II seria)
Letnie Grand Prix w Rasnovie. Rekord skoczni Jewgienija Klimowa (II seria)