tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ w kolarstwie: Michał Kwiatkowski żałuje straconej szansy

– Srebro albo brąz były w naszym zasięgu. Ale taki jest sport. Nie możemy nic na to poradzić – ocenił Michał Kwiatkowski (Team Sky), w rozmowie z Sebastianem Parfjanowiczem, po wyścigu drużynowym MŚ w Innsbrucku. Zespół Polaka znalazł się tuż za podium.
MŚ, Innsbruck. Michał Kwiatkowski: po Vuelta a Espana czułem się fatalnie. Teraz jest dobrze
Michał Kwiatkowski (fot. TVP Sport)

MŚ w kolarstwie: złoto dla Quick-Step. Michał Kwiatkowski tuż za podium

Kolarze rywalizowali w Innsbrucku na długiej i najtrudniejszej od lat trasie. Do pokonania mieli 62,8 km.

Drużyna Sky, z Michałem Kwiatkowskim w składzie, zajęła czwarte miejsce. Brytyjska grupa – osłabiona brakiem Chrisa Froome'a i Gerainta Thomasa, którzy zakończyli już sezon – nie była w stanie nawiązać walki z najlepszymi, kończąc zmagania tuż za podium. Złoty medal zdobyła belgijska ekipa Quick-Step Floors.

– Bardzo zależało nam na tym, żeby pojechać po zwycięstwo. Można gdybać – co by się stało, gdyby nie kraksa Ian Stannarda na pierwszym kilometrze? Na pewno włączylibyśmy się w walkę o zwycięstwo – powiedział Michał Kwiatkowski w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport Sebastianem Parfjanowiczem.

– Quick-Step pojechał niesamowicie. Gratulacje dla nich. Ale myślę, że srebro, albo brąz były w naszym zasięgu. Ale taki jest sport. Nie możemy nic na to poradzić – dodał.

Michał Kwiatkowski teraz przygotowuje się do indywidualnych startów na MŚ.

– Ciężko powiedzieć jak to będzie na 260-kilometrowym wyścigu, porównując do jazdy drużynowej. Na pewno wolę się ścigać niż siedzieć w hotelu i zabijać czas. Nie czułem się najlepiej kilka dni po Vuelcie. Dzisiaj już jest lepiej – wszedłem w ten rytm wyścigowy. Walka o zwycięstwo jest łatwiejsza dla głowy, niż myślenie o jeździe indywidualnej na czas i drużynie, czy wyścigu ze startu wspólnego. Chyba się wolę ścigać – wyjaśnił.

– Jazda drużynowa na czas, gdy ścigamy się w drużynach, jakie reprezentujemy jest czymś fajnym. Na pewno fajnie byłoby też się ścigać w narodowych barwach, ale nie mnie decydować o tym, co byłoby atrakcyjniejsze – zaznaczył Michał Kwiatkowski w rozmowie z TVP Sport.

Kolarstwo, MŚ (Innsbruck): wyścig drużynowy mężczyzn

podobne informacje

Mistrzostwa świata: złoty Adam Małysz w Predazzo 2003. Dwa triumfy Polaka [WIDEO]

Zmarł znany słowacki piłkarz. Zasłynął z hat-tricka z Brazylią

MŚ siatkarek: Amerykanki bezlitosne dla gospodarzy turnieju

Rywal Kurka o miejsce na MŚ: cieszę się, że pokazał na co go stać