tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Fortuna dla 22-latka. Center z NBA zarobi 190 milionów dolarów

W NBA trwają przygotowania do sezonu, także pod kątem kontraktowym. Jeden z liderów Minnesoty Timberwolves Karl-Anthony Towns doczekał się nowej umowy. Na jej mocy 22-latek w ciągu pięciu lat może zarobić niemal 190 milionów dolarów.
Karl-Anthony Towns (fot. Getty Images)

Steve Kerr chciałby zobaczyć Novaka Djokovica na... parkiecie

Nowa umowa Townsa wejdzie w życie dopiero od sezonu 2019/20. Center, który został wybrany przez Timberwolves w drafcie w 2015 roku z numerem pierwszym, przedłużył umowę z klubem przy maksymalnej, dostępnej dla gracza po kontrakcie debiutanckim, kwocie.

W przyszłym sezonie wciąż będzie obowiązywać debiutancka umowa Townsa, na której mocy zarobi siedem milionów i 839 tysięcy dolarów. W ciągu kilku pierwszych lat kariery center został między innymi wybrany najlepszym debiutantem w sezonie 2015/16, wyprzedzając Kristapsa Porzingisa z New York Knicks.

Jeśli Towns chce zarobić 190 milionów dolarów, musi spisywać się jeszcze lepiej. Podstawowa kwota w obowiązującym przez pięć sezonów kontrakcie to 158 milionów dolarów. Otrzymanie pozostałych 32 milionów dolarów będzie uzależnione od tego, czy zawodnik będzie wybierany do najlepszych "piątek" sezonu (NBA corocznie wyłania trzy takie "piątki").

Polscy koszykarze po zwycięstwie nad Chorwacją zachowali szansę na udział w mistrzostwach świata

podobne informacje

NBA: 47 punktów Townsa, porażka Timberwolves

NBA: Curry najlepszym graczem według zawodników

NBA: Towns najlepszym debiutantem

NBA: 37. double-double Gortata w sezonie