:
2
2:1
28'Jakob Ankersen
40'Casper Hoejer Nielsen
69'Tobias Sana

Kapitalna forma Kamila Wilczka. Kolejne gole Polaka

Kamil Wilczek na początku sezonu jest w znakomitej dyspozycji. Napastnik Broendby po raz kolejny był najlepszy w swoim zespole, co przełożyło się na zdobyte dwie bramki, mimo to nie był w stanie uchronić drużyny od porażki z Aarhusem na wyjeździe 2:3 (1:2).
Kamil Wilczek (fot. Getty Images)

Świetna seria! Krzysztof Piątek jak Andrij Szewczenko

Piłkarze Broendby nie zaczęli tego meczu dobrze. To gospodarze mieli przewagę, co udało im się wykorzystać w 28. minucie, kiedy gola na 1:0 strzelił Jakob Ankersen. Odpowiedź rywali, a dokładniej Wilczka, była błyskawiczna. Polak ładnym strzałem z dystansu trafił do siatki rywali, wyrównując stan meczu.

Jeszcze przed przerwą zespół Aarhus strzelił na 2:1 za sprawą Caspera Nielsena. W drugiej odsłonie Broendby znów wyrównało i znów dokonał tego Wilczek. Tym razem napastnik z Polski sprytnie znalazł się w polu karnym i potrafił wykorzystać niskie dośrodkowanie od Anthony'ego Junga. Mimo to później zwycięską bramkę zdobył Tobias Sana, a Broendby już nie odpowiedziało.

Dla Wilczka gole strzelone w niedzielę były trafieniami numer siedem i osiem w lidze. Polak skompletował tyle bramek w ciągu dziesięciu kolejek, ale szczególnie skuteczny był podczas ostatnich czterech spotkań, w których pokonywał bramkarzy rywali aż pięć razy.