1
0
3
3

La Liga: FC Barcelona – Girona. Messi grał wyjątkowy mecz, ale na Camp Nou zaskoczenie

FC Barcelona niespodziewanie zremisowała na własnym stadionie z Gironą 2:2 (1:1) w meczu 5. kolejki hiszpańskiej La Liga. Spotkanie na Camp Nou miało też wyjątkowe znaczenie dla Lionela Messiego.
Lionel Messi (fot. Getty)

Real lepszy od zespołu z Espanyolu. Pomógł system VAR

Było to wyjątkowe spotkanie dla Lionela Messiego. Napastnik rozgrywał swój 423 mecz w La Liga. Tym samym pobił rekord w liczbie występów zagranicznych piłkarzy. Poprzedni należał do Brazylijczyka Daniego Alvesa – również byłego piłkarza Barcelony, a wcześniej Sevilli.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy. W 19. minucie po pięknej akcji Arturo Vidal w polu karnym Girony wyłożył piłkę Messiemu i Argentyńczyk umieścił ją w siatce.

Sytuacja Barcelony skomplikowała się jednak w 35. minucie. Francuski obrońca mistrzów Hiszpanii Clement Lenglet uderzył bowiem łokciem w twarz rywala i sędzia wyrzucił go z boiska.

W tym momencie piłkarze Girony uwierzyli, że mogą sprawić problemy osłabionej Barcelonie. Tuż przed przerwą wyrównał Christian Stuani, który wpadł w pole karne i z bliskiej odległości nie dał szans na interwencję Marc-Andre ter Stegenowi.

W drugiej połowie znów zaskoczyli podopieczni Eusebio Sacristana (byłego piłkarza Barcelony). Christian Stuani drugi raz wpisał się na listę strzelców, po tym, jak defensywa gospodarzy mało zdecydowanie zachowała się po akcji Portu. Hiszpański napastnik przegrał pojedynek sam na sam z ter Stegenem, ale Niemiec nie miał już nic do powiedzenia przy dobitce Stuaniego.

Barcelona rzuciła się do odrabiania strat. Sygnałem był strzał Messiego w 60. minucie z rzutu wolnego, który jednak trafił w poprzeczkę. Trzy minuty później udało się już jednak złamać obronę Girony. Po rzucie rożnym celnym strzałem głową popisał się Gerard Pique i na Camp Nou był remis.

Osłabiony brakiem jednego piłkarza zespół Barcelony miał więc jeszcze dużo czasu na rozstrzygnięcie spotkania na swoją korzyść, ale do końca meczu umiejętnie broniła się drużyna Girony i utrzymała cenny remis.

Barcelona cały czas zajmuje pozycję lidera z 13. punktami na koncie. Girona znajduje się na szóstym miejscu w tabeli La Liga z 8. punktami.

Ronaldo zakupił Real Valladolid. "Mamy w klubie świetnych profesjonalistów"