tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nieobecny po raz drugi. Cristiano Ronaldo nie pojawi się na gali FIFA

W poniedziałek w Londynie zostanie przeprowadzona coroczna gala FIFA, na której organizacja przyzna nagrodę dla najlepszego gracza roku. W finałowej trójce znaleźli się Mohamed Salah, Luka Modrić i Cristiano Ronaldo. Ostatniego nie będzie jednak w stolicy Anglii...
Cristiano Ronaldo (fot. Getty Images)

Wymęczone zwycięstwo. Cristiano Ronaldo uratował Juventus

Portugalczyk nie znajdzie się na dużej gali organizowanej w celu uhonorowania najlepszych piłkarzy po raz drugi z rzędu. W sierpniu zabrakło go podczas ogłaszania corocznych nagród przez UEFA, swojej nieobecności jednak nie anonsował – zaskoczył nawet organizatorów, którzy o jego braku dowiedzieli się tuż przed wydarzeniem. Do Monako nie pojechał, a nagroda dla najlepszego zawodnika sezonu według UEFA przypadła Luce Modriciowi.

Powód nieobecności Portugalczyka na poniedziałkowej gali jest dość prozaiczny – w niedzielę wieczorem Juventus grał spotkanie z Frosinone, z kolei w środę Stara Dama zmierzy się z Bologną z Łukaszem Skorupskim w składzie. Klub nie pozwala, aby którykolwiek z piłkarzy z Turynu pojechał do Londynu.

W niedzielę Ronaldo zagrał cały mecz przeciwko Frosinone i był kluczowym piłkarzem dla Juventusu. Rywale przez całe spotkanie twardo się bronili, ale to właśnie Portugalczyk przełamał ich szyki, strzelając pierwszego gola w meczu w 81. minucie. To pozwoliło Starej Damie zwyciężyć 2:0 i zachować trzypunktową przewagę w tabeli nad Napoli.

podobne informacje

Juventus Turyn chce sprowadzić gwiazdę Bayernu Monachium

Piłkarze Realu Madryt zarobili na Ronaldo? W szatni kwitły zakłady

Słynny trener: oto idealny następca Ronaldo w Realu

Jaki ojciec taki syn. Cristiano Ronaldo Junior zachwyca we Włoszech [wideo]