Grali kadrowicze: Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek wciąż trafiają

Kolejny weekend na europejskich boiskach mają za sobą polscy kadrowicze. Na wyróżnienie zasłużyli zwłaszcza bramkarze oraz napastnicy – w tym oczywiście Robert Lewandowski i rewelacja tego sezonu, Krzysztof Piątek.
Łukasz Fabiański, Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek (fot. Getty Images/PAP)

Nowy ranking FIFA. Belgowie dołączyli do Francji

Bartłomiej Drągowski co prawda powrócił na ławkę rezerwowych Fiorentiny, ale bardzo dobrze spisali się inni polscy bramkarze z Serie A – Wojciech Szczęsny i Łukasz Skorupski. Oni, podobnie jak broniący dostępu do bramki w meczu z Chelsea Łukasz Fabiański, nie dali się w ten weekend pokonać.

Nieco gorzej poszło obrońcom, na czele z Kamilem Glikiem, który przyczynił się do tego, że Monaco zaledwie zremisowało w starciu z Nimes. Kolejny popis dali za to biało-czerwoni napastnicy – Lewandowski zdobył trzeciego gola w sezonie ligowym, a Piątek już piątego.

BRAMKARZE
Bartłomiej Drągowski (Fiorentina)
– na ławce w meczu ze SPAL (3:0)
Łukasz Skorupski (Bologna) – cały mecz z Romą (2:0), ocena whoscored.com: 9.0 (skala 1-10)
Łukasz Fabiański (West Ham United) – cały mecz z Chelsea (0:0), ocena whoscored.com: 7.8
Wojciech Szczęsny (Juventus) – cały mecz z Frosinone (2:0), ocena whoscored.com: 6.8

OBROŃCY
Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – cały mecz z Interem (0:1), ocena whoscored.com: 6.7
Kamil Glik (Monaco) – cały mecz z Nimes (1:1), ocena whoscored.com: 6.7
Marcin Kamiński (Fortuna Duesseldorf) – cały mecz z VfB Stuttgart (0:0), ocena whoscored.com: 7.0, ocena "Kickera" (6-1): 3
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut w meczu z Hoffenheim (1:1), ocena whoscored.com: X, ocena "Kickera": 4
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 74 minuty i gol w meczu z Desną (4:0)
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) – poza kadrą w meczu z Zenitem – kontuzjowany

Piotr Zieliński (fot. Getty Images) POMOCNICY:
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – poza kadrą na mecz z Freiburgiem (1:3)
Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) – cały mecz z Botew Płowdiw (3:2)
Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – cały mecz i gol z Zapresić (5:3)
Mateusz Klich (Leeds United) – 62 minuty w meczu z Birmingham, ocena whoscored.com: 6.3
Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) – pauza za kartki w meczu z Zenitem (3:5)
Rafał Kurzawa (Amiens) – 77 minut w meczu ze Strasbourgiem, ocena whoscored.com: 6.5
Karol Linetty (Sampdoria) – 58 minut i żółta kartka w meczu z Interem (0:1), ocena whoscored.com: 6.1
Piotr Zieliński (Napoli) – wszedł na boisko w 54. minucie meczu z Torino (3:1), ocena whoscored.com: 6.4

NAPASTNICY:
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 79 minut i gol w meczu z Schalke (2:0), ocena whoscored.com: 7.7, ocena "Kickera": 3
Dawid Kownacki (Sampdoria) – na ławce w meczu z Interem (0:1)
Arkadiusz Milik (Napoli) – na ławce w meczu z Torino (3:1)
Krzysztof Piątek (Genoa) – cały mecz i gol z Lazio (1:4), ocena whoscored.com: 7.0
Mariusz Stępiński (Chievo) – cały mecz z Udinese (0:2), ocena whoscored.com: 7.4

"4-4-2". Piotr Żelazny: zaskakująca jest historia, że Robert Lewandowski nie chciał dostać patery w meczu towarzyskim
Rozchwytywany przez kibiców. Mateusz Klich nową gwiazdą repezentacji?
Co dalej z Błaszczykowskim? "Najbliższe pół roku będzie decydujące"
Polska – Irlandia. Zbigniew Boniek: niektórzy zawodnicy chodzili po boisku...
GOL Ekstra: ligowcy zawiedli Brzęczka? "Trudno doszukać się większych plusów"