tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Leon wspiera i mobilizuje Polaków. "Jest częścią zespołu"

Wilfredo Leon nie tylko ogląda w telewizji mecze polskich siatkarzy w mistrzostwach świata, ale też wspiera ich na odległość. Kubańczyk z polskim paszportem, który od przyszłego roku będzie mógł grać w biało-czerwonych barwach, wykorzystuje do tego aplikację.
Siatkarze reprezentacji Polski i Wilfredo Leon (fot. PAP/Maciej Kulczyński/Getty Images)

POWTÓRZYĆ POPIS Z SERBIĄ I ZATRZYMAĆ WŁOSKICH BOMBARDIERÓW

Niedziela była trudnym dniem dla broniących tytułu Polaków. Po dwóch porażkach z rzędu musieli wygrać wieczorny mecz z dobrze dysponowanymi wcześniej Serbami, by awansować do "szóstki". Podopieczni Vitala Heynena zwyciężyli 3:0.

Jako drużyna mamy utworzoną grupę, do której należy także Wilfredo. Kilka godzin przed meczem z ekipą z Bałkanów napisał bardzo długą wiadomość skierowaną do całego zespołu. Nie zdradzę wam, co w niej dokładnie było, bo to nasza wewnętrzna tajemnica, ale to była bardzo długa, pełna wsparcia i mobilizująca wiadomość. To pokazuje, że czuje się częścią naszego zespołu i jest nią – zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami belgijski szkoleniowiec.

Leon odwiedził też Polaków na początku zgrupowania w Zakopanem, gdy ci zaczęli przygotowania do trwającego obecnie mundialu. Uczestniczył wówczas w kilku treningach. – On nie wygląda jak typowy obywatel waszego kraju, ale ma polską żoną, dziecko, mówi w waszym języku, chce mieszkać w Polsce – wyliczał Heynen.

25-letni przyjmujący w biało-czerwonych barwach będzie mógł występować od 24 lipca przyszłego roku. Obecnie przygotowuje się do sezonu klubowego w Perugii. Jeden z dziennikarzy wspomniał, że Leon deklarował jakiś czas temu, że jeśli Polacy awansują do fazy finałowej MŚ w Turynie, to postara się przyjechać na ich mecz i dopingować ich z trybun. Szkoleniowiec nie potrafił jednak na razie potwierdzić, że tak się stanie.

Kubiak: to był nasz najlepszy mecz na turnieju
Heynen: jestem dumny z moich zawodników
Szalpuk: w Final Six nie ma juz łatwych meczów
Grbić: nie sądzę, że wynik byłby inny, gdybyśmy grali lepiej

podobne informacje

Puchar Włoch: niesamowity mecz Leona. Odwrócił losy finału

Wilfredo Leon: może dam radę znaleźć się w szerokiej kadrze

Trzy kolory: Złoty

Wilfredo Leon: cały turniej byłem sercem z chłopakami