72 Dejan Vokic 65'
3 Adam Kokoszka
  Gino Lettieri
  Dariusz Dudek

Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec 3:1: dwie różne połowy. Goście zmarnowali rzut karny

Do przerwy tragedia z jednym celnym strzałem. Po zmianie stron zamykający 9. kolejkę Lotto Ekstraklasy mecz Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec zdecydowanie się rozkręcił. Kielczanie wygrali 3:1, a goście mogą sobie pluć w brodę, ponieważ zmarnowali rzut karny.
Vamara Sonogo i Ivan Marquez (Fot. PAP/Piotr Polak)

Trener gospodarzy Gino Lettieri, który słynie z częstego rotowania składem, od pierwszych minut postawił m.in. na słoweńskiego pomocnika Mateja Pucko oraz debiutującego w ekstraklasie hiszpańskiego obrońcę Ivana Marqueza. W porównaniu z ostatnim meczem trener Zagłębia Dariusz Dudek zdecydował się tylko na jedną zmianę – w miejsce Adama Kokoszki w wyjściowym składzie pojawił się Bartłomiej Babiarz.

Choć spotkanie dużo agresywniej rozpoczęli gospodarze, to pierwsi bliscy zdobycia gola byli piłkarze z Sosnowca. W 8. minucie, po błędzie Browna Forbesa, w dogodnej sytuacji znalazł się Michael Heinloth, ale piłka po jego strzale poszybowała obok słupka. Korona odpowiedziała kilka minut później, kiedy po rzucie wolnym wykonanym przez Żubrowskiego futbolówka trafiła do Marqueza, jednak jego uderzenie zostało zablokowane przez rywali.

W drugiej połowie przez pierwsze kilkanaście minut obraz gry nie uległ zmianie i żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie znaczącej przewagi. Na pierwszą groźną akcję kibice musieli czekać do 57. minuty, kiedy po długim przerzucie piłki od Olivera Petraka sytuację sam na sam z Kudłą wykorzystał wprowadzony kilka minut wcześniej Ken Kallaste, wyprowadzając w ten sposób Koronę na prowadzenie.

Po zdobyciu gola kielczanie ruszyli do ataku, co poskutkowało kolejnym trafieniem. W 60. minucie, po zgraniu Adnana Kovacevicia, z piłką w pole karne wbiegł Pucko i mocnym strzałem w długi róg podwyższył wynik na 2:0.

Strata drugiej bramki podziałała na Zagłębie motywująco i podopieczni trenera Dudka rzucili się do odrabiania strat. W 79. minucie po faulu Kovacevicia na Pawłowskim sędzia podyktował rzut karny dla gości, jednak skuteczną interwencją przy strzale Tomasza Nowaka wykazał się Hamrol. Dużo więcej szczęścia kilka minut później miał Piotr Polczak, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i uderzeniem głową zdobył bramkę kontaktową.

W ostatnich minutach Zagłębie licząc na zdobycie bramki wyrównującej zaczęło atakować większą liczbą piłkarzy, co skutecznie wykorzystali kielczanie. W doliczonym czasie gry po szybkim kontrataku na listę strzelców wpisał się Elia Soriano i mecz zakończył się zwycięstwem Korony 3:1.