tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Norweski skoczek Kenneth Gangnes wraca do rywalizacji po czterech kontuzjach

Kenneth Gangnes – jeden z najbardziej utalentowanych norweskich skoczków narciarskich – zapowiedział, że powróci w nadchodzącym sezonie do rywalizacji. W ostatnich latach czterokrotnie zrywał więzadła w obu kolanach.
Kenneth Gangnes (fot. Getty)

Polacy po konkursach w Rasnovie. "Oby więcej takich ciekawych miejsc"

Gangnes, nazywany przez norweskie media "ptakiem z podciętymi skrzydłami", podczas mistrzostw świata w lotach narciarskich w 2016 roku w Kulm zdobył złoty medal drużynowo i srebrny indywidualnie.

Od 2010 roku cztery razy zerwał więzadła kolana, po dwa razy w każdym, a ostatni raz w listopadzie. Teraz jak stwierdzili lekarze jest już zdrowy, a po letnich treningach oraz testach fizycznych, jak twierdzą działacze, może startować w Pucharze Świata.

Austriacki trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl powiedział na łamach dziennika "Verdens Gang", że jest zdumiony i pełen szacunku: "wiele lat jestem związany z tą dyscypliną, ale jeszcze nigdy nie spotkałem zawodnika, który po czterech tak poważnych kontuzjach zdecydował się powrócić na skocznię. Kenneth imponuje nam przede wszystkim siłą psychiczną i otrzyma każdą możliwą pomoc”.

Pierwsze skoki Norweg wykona jak tylko spadnie śnieg. W grę wchodzą dwie skocznie normalne, w Midtstubakken w Oslo oraz w Lillehammer. Wyjaśnił, że chodzi mu głównie o prywatną walkę ze sobą, lecz istnieje też strona finansowa.

– Kontuzjowany skoczek nie zarabia, a premie w zawodach Pucharu Świata są bardziej interesujące niż moja obecna praca jako sprzedawca w sklepie sportowym na pół etatu. Moim celem jest dobry sezon z mistrzostwami świata, ale po tylu urazach nauczyłem się pokory i traktowania każdego dnia bez kontuzji jako nagrody – powiedział skoczek dziennikarzom "Verdens Gang".

Gangnes: w wolnym czasie pracuję w sklepie
PŚ, Zakopane (konkurs drużynowy – 2. seria): skok Gangnesa (138 m)

podobne informacje

Skoki narciarskie. Problemy gwiazd. Kontuzje, choroby, sława...

"To byłby bardzo smutny film". Gangnes już nie poleci

Mistrz świata kończy karierę. "Wiele nieprzespanych nocy"

Puchar Świata: wielkie skakanie w Wiśle. Zabraknie kilku gwiazd