tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Luka Modrić: nadszedł czas pomocników i obrońców

Po dziesięciu latach niepodzielnych rządów Cristiano Ronaldo i Leo Messiego nagroda dla najlepszego piłkarza świata trafiła do kogoś innego. – Gole są ważne, Ronaldo i Messi na pewno zasłużyli na swoje tytuły, ale inni piłkarze też powinni być dostrzeżeni, gdy mają dobry rok – zauważył Luka Modrić, zwycięzca plebiscytu FIFA The best 2018.
Luka Modrić (fot. PAP/EPA)

Plebiscyt FIFA: sprawdź jak głosowali Lewandowski, Brzęczek, Ronaldo czy Messi

Jestem bardzo dumny i szczęśliwy. To wyjątkowy wieczór w moim życiu. Docenili mnie piłkarze, trenerzy, dziennikarze i kibice na całym świecie. Wyróżnienie przez fanów jest bezcenne. Docenili pracę, którą wkładam każdego dnia. Dziękuję wszystkim – przyznał Modrić w rozmowie z serwisem FIFA.com.

Szczególną wdzięczność wyraził wobec kibiców z rodzimej Chorwacji. – Mamy za sobą wspaniałe lato. Chorwaccy kibice wspierali nas od pierwszego do ostatniego dnia. To trofeum jest również dla nich. Kocham ich – wyznał.

Podobizny Cristiano Ronaldo (L) i Leo Messiego na mundialowych matrioszkach (fot. Getty) Messi i Ronaldo krytykowani

Po raz pierwszy od 10 lat nagroda dla piłkarza roku nie trafiła ani do Messiego, ani do Ronaldo. – Cieszę się, że dostrzeżono też innych piłkarzy. Wielu przede mną też na to zasługiwało, ale nie mogli wygrać. Cieszę się, że w tym roku tak się to ułożyło i mam nadzieję, że przyszłość należy do innych pomoników i obrońców – wyznał.

Messi i Ronaldo nie pojawili się na gali, za co spotkała ich krytyka. – Musisz być dżentelmenem kiedy wygrywasz, ale również kiedy przegrywasz – powiedział rodak Modricia i były piłkarz Realu, Davor Suker.

Jeszcze bardziej dosadny był Fabio Capello. – Ich nieobecność jest brakiem szacunku dla graczy, dla FIFA i dla świata piłki nożnej. Możliwe, że za dużo wygrali i nie lubią przegrywać. W życiu musisz być jednak dobry zarówno gdy wygrywasz, jak i przegrywasz – powiedział utytułowany Włoch.

Choć sam werdykt nie wywołał wielkich kontrowersji, to nie wszyscy się z nim zgadzają. Messi w tym roku zajął czwarte miejsce, ale dla byłego kolegi z drużyny, Samuela Eto'o, był, jest i będzie najlepszy.

Ludzie niech sobie wybierają najlepszych trzech zawodników danego roku, ale dla mnie i dla wielu innych osób, które myślą podobnie, Messi zawsze będzie najlepszym piłkarzem w historii – skomentował obecny na gali Kameruńczyk.

Gala The Best FIFA Football Awards. Luka Modrić piłkarzem roku!
Gala The Best FIFA Football Awards. Wybrano jedenastkę roku!
Gala The Best FIFA Football Awards. Didier Deschamps najlepszym trenerem roku!
Gala The Best FIFA Football Awards. Zaskakujący zwycięzca. Mohamed Salah z najlepszą bramką roku!