tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nadchodzi rewolucja. Roman Abramowicz wyznaczył cenę za Chelsea

W Premier League od ponad dekady aktywnie inwestują zagraniczni inwestorzy. Jednym z pierwszych miliarderów, który zakupił angielski klub, był właściciel Chelsea FC Roman Abramowicz. Po piętnastu latach Rosjanin chciałby jednak sprzedać klub i wyznaczył już za niego cenę.
Eden Hazard, Roman Abramowicz i Stamford Bridge (fot. Getty Images)

Partner drwi z Salaha. "Twój siódmy najładniejszy gol bramką roku?!"[WIDEO]

Amerykańska agencja prasowa specjalizująca się w informacjach biznesowych "Bloomberg" poinformowała, że Abramowicz chce sprzedać Chelsea. Rosjaninowi złożono już ofertę opiewającą na 1,75 miliarda dolarów, ale została odrzucona. Gdyby londyński zespół został zbyty za takie pieniądze, zostałby złamany rekord wśród zespołów sportowych.

Powodem odrzucenia propozycji była zbyt niska kwota. Abramowicz chciałby zarobić Chelsea i sprzedać ją za przynajmniej trzy miliardy funtów. Biznesmen bierze pod uwagę nakłady, jakie włożył w rozwój klubu od 2003 roku.

W 2003 roku Abramowicz pozyskał Chelsea za o wiele mniejszą kwotę. Zapłacił wówczas 140 milionów funtów, a The Blues borykali się z problemami finansowymi. Dzięki wkładzie Rosjanina zespół zaczął liczyć się w walce o mistrzostwo Anglii, a w 2012 roku wygrał Ligę Mistrzów.

Piłka nożna, gala The Best FIFA Football Awards

podobne informacje

Roman Abramowicz najpierw chciał kupić Tottenham. "To wygląda gorzej niż Omsk"

Są chętni na Chelsea. Sprzedaż organizuje agent Roberta Lewandowskiego

Właściciel Chelsea uznany za "zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego"

Koniec problemów miliardera. Roman Abramowicz będzie mógł oglądać mecze Chelsea