5
25.09.2018, 20:30
Puchar Polski, 2018/2019, 1/32 finału

Puchar Polski: Wisła bez awansu. Lechia Gdańsk wygrała w karnych w Krakowie

Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzce meczu 1. rundy Pucharu Polski między Wisłą Kraków a Lechią Gdańsk. Po 120 minutach gry było 1:1, ale w rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze z Pomorza, którzy wygrali w nich 5:4, awansując do drugiej rundy rozgrywek.
Marko Kolar i Jarosław Kubicki (fot. PAP)

Puchar Polski: męczarnie Lecha Poznań. Awans po dogrywce

Na stadionie w Krakowie nie pojawiło się wielu kibiców, arena świeciła pustkami, nie odbiło się to jednak na poziomie meczu. Już po piętnastu minutach prowadzili goście z Gdańska, którym prowadzenie dał Michał Nalepa. Taki wynik utrzymywał się do końca pierwszej połowy.

W drugiej odsłonie gospodarze zdołali odpowiedzieć. Z rzutu karnego Zlatana Alomerovica zdołał pokonać Zdenek Ondrasek. Wisła do końca podstawowego czasu gry starała się strzelić drugiego gola, ale brakowało i dokładności, i szczęścia.

Na początku dogrywki czerwoną kartką został ukarany Ondrasek. Początkowo sędzia chciał pokazać Czechowi tylko żółtą kartkę, ale po skorzystaniu z systemu VAR zmienił zdanie i wyrzucił zawodnika Wisły z boiska.

Piłkarze Lechii nie potrafili jednak wykorzystać przewagi liczebnej na murawie, co doprowadziło do rzutów w karnych. W tych lepi byli gdańszczanie, którzy wygrali 5:4. Decydująca była zmarnowana "jedenastka" przez Macieja Sadloka z Wisły.

"Gol Retro": analiza Adama Nawałki i aktywny Jerzy Brzęczek