7
:
8
3'Juan Mata
90'Marouane Fellaini

Uczeń pokonał mistrza. Manchester United wyeliminowany

Na trzeciej rundzie Manchester United zakończył udział w Pucharze Ligi Angielskiej. Na Old Trafford przegrał z szóstym obecnie zespołem Championship – Derby County – po rzutach karnych (reg. 2:2, kar. 7:8). Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce, jaką w 67. minucie otrzymał Sergio Romero.
Piłkarze Derby County (fot. Getty)

Zła atmosfera w United. Mourinho w otwartym konflikcie z Pogbą

Spotkanie zapowiadało się ciekawie ze względu na rywalizację Jose Mourinho z piłkarzem, którego miał okazję trenować i święcić z nim triumfy – Frankiem Lampardem, czyli trenerem Derby.

Spotkanie zaczęło się po myśli tego pierwszego, ponieważ już w trzeciej minucie gola strzelił Juan Mata. Wydawało się, że po takim ciosie bramki będą padały już tylko dla jednej drużyny, ale skazywany na porażkę zespół zaczął odrabiać straty po przerwie.

W 59. minucie fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Harry Wilson. Kilka chwil później sytuację faworytom utrudniła czerwona kartka dla Sergio Romero, który zagrał piłkę ręką poza polem karnym. Lampard w końcówce wprowadził rezerwowych, a jeden z nich dał prowadzenie drużynie. Jack Mariott dobił głową strzał kolegi z dystansu. Piłkarze Manchesteru twierdzili, ze w tym wypadku napastnik był na spalonym, ale VAR potwierdził, że arbiter podjął słuszną decyzję.

Derby County było już bardzo blisko spektakularnego triumfu w regulaminowym czasie, ale w czwartej doliczonej minucie dośrodkowanie Diogo Dalota wykorzystał Marouane Fellaini, doprowadzając do remisu i serii rzutów karnych. Lepiej wykonali je zawodnicy Derby i to oni zagrają w czwartej rundzie.

Artur Boruc (fot. Getty)

Pewne city, 90 minut Boruca

W znacznie lepszym humorze jest Artur Boruc, mimo że nie zachował czystego konta w spotkaniu Bournemouth z Blackburn Rovers. Wisienki prowadziły 2:0 do 63. minuty. Rywale wyrównali za sprawą rzutu karnego, który wykorzystał Adam Armstrong, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. W doliczonym czasie bramkę na 3:2 zdobył Callum Wilson.

Poza odpadnięciem Manchesteru United we wtorkowych meczach za sensację należy uznać także porażkę Burnley z Burton 1:2. Z kolei pewnie zwyciężył Manchester City, który na wyjeździe 3:0 pokonał Oxford United. Gole dla zespołu Pepa Guardioli zdobyli: Gabriel Jesus, Riyad Mahrez i Phil Foden. Natomiast rzutów karnych potrzebował Leicester City, aby wyeliminować Wolverhampton.

Do kolejnej rundy awans wywalczyły również m.in. Crystal Palace (3:0 z West Brom), Fulham (3:1 z Millwall)i Norwich (4:3 z Wycombe).