tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kłopoty Chelsea? FIFA szykuje zmiany

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej planuje ograniczenie liczby zawodników, którzy mogą być wypożyczeni z jednego klubu. Jeżeli przepisy staną się faktem, to maksymalnie sześciu piłkarzy będzie mogło w tym samym czasie przebywać na wypożyczeniach.
Eden Hazard (L) i Mateo Kovacić (P) (Fot. Getty)

Cały czas toczą się jednak negocjacje między przedstawicielami klubów, lig oraz piłkarzy. Być może liczba zawodników, którzy będą mogli zostać jednocześnie wypożyczeni ulegnie zmianie.

Jednak nawet jeżeli będzie większa niż w swoim projekcie zakłada FIFA, to i tak raczej nie powtórzy się już sytuacja z tego sezonu, gdy Chelsea wypożyczyła aż 40 swoich piłkarzy! The Blues odpierają jednak zarzuty o działanie z pobudek komercyjnych. "Zależy nam na rozwoju młodych graczy, a nie na zarabianiu pieniędzy" – napisali w oświadczeniu.

Zdaniem FIFA potrzebne są jednak zmiany. Decyzja, czy projekt zostanie wprowadzony w życie zostanie podjęta 26 października. W tym samym czasie dyskutowana będzie również kwestia przywrócenia regulacji na rynku menadżerskim.

Wielcy nieobecni i kuriozalny wybór bramki. Kontrowersje na gali FIFA
Dla siebie i dla kraju. Modrić wkroczył do panteonu sław

podobne informacje

Rękawice bramkarza Islandii trafiły do muzeum FIFA

Rosja 2018: FIFA podzieliła zysk z mundialu. 416 klubów otrzyma wynagrodzenie

Czas na finały Esportowych Akademickich Mistrzostw Polski 2018

Wiceprzewodniczący Komisji Etycznej FIFA podał się do dymisji