tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bramkarz Górnika Zabrze chce utworzyć organizację esportową

Wojciech Pawłowski, rezerwowy bramkarz Górnika Zabrze znany głównie z nieudanej przygody w Udinese, rozpoczyna nową działalność. Jak poinformował na swoim Instagramie, planuje założyć organizację esportową, której głównym zadaniem będzie wsparcie młodych graczy.
Wojciech Pawłowski (fot. PAP)

FIFA The Best na opak, czyli najgorsza jedenastka 2018 roku

"Miło mi poinformować, że rusza właśnie mój zupełnie nowy projekt. Dotyczy czegoś, czym się jaram od wielu lat, a co rośnie w ogromny tempie i już dziś skupia miliony ludzi na całym świecie. Tak, zgadliście. Esport!" – napisał Pawłowski na swoim koncie na Instagramie.

"Tworzę organizację, której głównym zadaniem będzie wspieranie młodych, utalentowanych zawodników (i zawodniczek oczywiście). Jako piłkarz wiem doskonale, jak ważny jest "motywacyjny kop" dla każdego młodego, niedoświadczonego jeszcze gracza. Liczę, że niejednej takie osobie pomożemy zbudować wspaniałą karierę!" – dodał.

Piłkarz nie zdradził jeszcze, w których gra występować będzie jego team, ale można domyślać się, że postawi na Counter Strike'a, którego jest fanem i w którego sam regularnie gra.

Urodzony w 1993 roku Pawłowski to wychowanek Lechii Gdańsk, z której w 2012 roku odszedł do Udinese Calcio. We Włoszech się jednak nie przebił, trafił na kilka kolejnych wypożyczeń, aż w końcu w 2016 roku na stałe zakotwiczył w Zabrzu, gdzie jest rywalem Tomasza Loski.

(fot. instagram.com/wojciech.pawlowski93)

podobne informacje

Terminarz transmisji z BLAST Pro Series Lizbona na SPORT.TVP.PL

Polskie drużyny bez zwycięstwa w kwalifikacjach do EU Minor

MONO: Jeśli przeciwnicy nas zlekceważą to my to wykorzystamy

Zamknięte kwalifikacje do EU Minor na SPORT.TVP.PL