tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ w kolarstwie. Rohan Dennis złoty w "czasówce". Znakomity Michał Kwiatkowski

Australijczyk Rohan Dennis został w Innsbrucku mistrzem świata w jeździe indywidualnej na czas elity. Srebro dla Holendra Toma Dumoulina, brąz dla Belga Victora Campenaertsa. Czwarty był Michał Kwiatkowski, któremu do medalu zabrakło 43 sekund.
MŚ, Innsbruck. Finisz Michała Kwiatkowskiego w jeździe indywidualnej na czas. Rozpacz Toma Dumoulina!
Michał Kwiatkowski (fot. Getty Images)

Kwiatkowski: trasa? Nie powiedziałbym, że jest trudna

W środę kolarze rywalizowali nie tylko z czasem, ale też z najtrudniejszą trasą od lat. Do pokonania mieli 52,1 km z wymagającym podjazdem i trudnym technicznie zjazdem w drugiej części rywalizacji.

Na starcie stanęło dwóch biało-czerwonych. Jako pierwszy na trasę wyruszył Maciej Bodnar, który w przeszłości zajmował już na MŚ czwarte miejsce, a na koncie ma także zwycięstwo w jeździe indywidualnej na czas w Tour de France.

Rohan Dennis (fot. Getty Images) Polak zapowiadał, że już po przejechaniu pierwszych kilometrów będzie wiedział, czy w Innsbrucku stać go na medal. Tak też się stało. Już po pierwszym pomiarze czasu wiedział nie tylko Bodnar, ale też kibice – to nie był dzień tego kolarza.

Ostatecznie "Bodi" zajął rozczarowujące 17. miejsce z dużą stratą do najlepszych.

Do walki o medale włączył się za to Michał Kwiatkowski. Polak ostrożnie przejechał pierwszą, płaską część trasy. Fenomenalnie przyspieszył za to na podjeździe i na drugim punkcie pomiaru czasu zajął czwarte miejsce. Niestety, z takim samym rezultatem zakończył środową rywalizację.

Klasą samą dla siebie był z kolei Rohan Dennis. Australijczyk, dla którego "czasówka" na MŚ była najważniejszym startem w sezonie, znokautował rywali. Broniącego tytułu Toma Dumoulina wyprzedził o 1,21 min. Holender natomiast o setne części sekundy pokonał Belga Campenaertsa.

W niedzielę męska elita rywalizować będzie ponownie. Tym razem na długiej i szalenie trudnej trasie wyścigu ze startu wspólnego. Transmisja w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Fot. tissottiming.com
MŚ. Michał Kwiatkowski: do końca wierzyłem w ten medal...