20 Callum Hudson-Odoi
21 Davide Zappacosta
30 David Luiz 73'

Carabao Cup: emocje na Anfield. Hazard wszedł z ławki i rozstrzygnął hit

Środa w angielskiej piłce upłynęła pod znakiem Carabao Cup. W dawnym Pucharze Ligi Angielskiej grały tego dnia między innymi West Ham United, Arsenal czy Tottenham, ale najważniejszym wydarzeniem było spotkanie Liverpoolu z Chelsea, które The Reds przegrali 1:2 (0:0).
Eden Hazard (fot. Getty Images)

Kibice na Anfield goli doczekali się dopiero w drugiej połowie. W pierwszej było nudniej, żaden z zespołów nie potrafił zdobyć wyraźnej przewagi, a strzałów na bramkę nie było wiele. Impas w 58. minucie gry przełamał Daniel Sturridge, który pięknym uderzeniem z przewrotki pokonał Willy'ego Caballero.

Kilka minut wcześniej na murawie pojawił się Eden Hazard. Pomocnik zastąpił słabo spisującego się w środę Williana i okazał się kluczową postacią dla Chelsea. Zawodnicy Maurizio Sarriego najpierw wyrównali dzięki trafieniu Emersona, ale to Belg dał im zwycięstwo – lider The Blues przedryblował kilku zawodników Liverpoolu, wszedł w pole karne i mocnym kopnięciem pokonał Simona Mignoleta. Ta bramka dała trafienie gościom.

W środę grał również West Ham United, ale tym razem bez Łukasza Fabiańskiego. Mimo że dla Młotów zagrali gracze mniej doświadczeni, udało im się pokonać Macclesfield Town występujące w trzeciej lidze angielskiej aż 8:0 (3:0).

Z małymi problemami zwycięstwo zanotował Arsenal. Zwycięstwo 3:1 (2:0) nad drugoligowym Brentfordem zapewnił londyńczykom Danny Welbeck, który strzelił dwa gole.

Niewiele brakowało, aby w kolejnej fazie rozgrywek zabrakło inny czołowy zespół z Londynu. Tottenham grał bowiem z Watfordem i dopiero w końcówce rozstrzygnął spotkanie na swoją korzyść. Do 82. minuty piłkarze Maurizio Pochettino przegrywali 0:1, ale wtedy uruchomił się Dele Alli. Anglik najpierw wykorzystał rzut karny, a potem strzelił na 2:1. Watford zdołał jednak odpowiedzieć, doszło więc do serii jedenastek, w których lepsi byli Koguci (4:2).

Sporo emocji było w meczu Nottingham Forest ze Stoke City. Ostatecznie 3:2 (2:0) wygrał zespół, który w przeszłości dwukrotnie triumfował w rozgrywkach Pucharu Europy. Piłkarze Stoke zbyt późno wzięli się do odrabiania strat, bo drugiego gola strzelili dopiero w 83. minucie.