tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

El. DME w tenisie stołowym: Li Qian nie wystąpi w wyjazdowym meczu ze Słowenią

Bez mistrzyni Europy Li Qian zagrają polskie tenisistki stołowe we wtorek w wyjazdowym meczu ze Słowenią w eliminacjach drużynowych mistrzostw Europy. W składzie jest zaś brązowa medalistka imprezy w Alicante Katarzyna Grzybowska-Franc.
Li Qian nie wystąpi w meczu eliminacji DME ze Słowenią (fot. PAP)

Grzybowska-Franc: 21 lat pracowałam na ten sukces

– Poza dwójką podstawowych zawodniczek, czyli Katarzyną Grzybowską-Franc i Natalią Partyka, w Lublanie wystąpi Natalia Bajor – poinformował selekcjoner reprezentacji Zbigniew Nęcek.

W składzie zabraknie złotej medalistki ME Li Qian, która wyjechała do Chin. Do Polski zawodniczka KTS Enea Tarnobrzeg wróci na zaplanowane na 13 października spotkanie Ligi Mistrzyń z LZ Linz Froschberg.

W pierwszym meczu ze Słowenkami polskie pingpongistki (Li Qian, Partyka, Grzybowska-Franc) wygrały w Gdańsku 3:0. Potem przegrały na wyjeździe z Ukrainą 0:3, ale w rezerwowym składzie; wystąpiły Bajor, Julia Ślązak i Klaudia Kusińska. W tamtych spotkaniach kadrę prowadził Michał Dziubański. Niedawno zastąpił go Nęcek.

– Rewanż z Ukrainą odbędzie się 20 listopada. W pierwszym meczu był wynik 0:3 i 0-9 w setach, a więc nie do odwrócenia. Ale zagramy o zwycięstwo, a na to spotkanie powołam Li Qian, Grzybowską-Franc, Partykę i Bajor – dodał szkoleniowiec.

Wcześniej, w dniach 6-11 listopada, reprezentantki Polski wystąpią w zawodach World Touru w Linzu. Bezpośredni awans do ME w 2019 roku wywalczą dwa najlepsze zespoły z każdej z grup.

Sukcesy Polek w tenisie stołowym. "Pozytywne zaskoczenie"
Li Qian wróciła ze złotem. "Nie mogłam spać ze szczęścia"

podobne informacje

Top 16 w tenisie stołowym: mistrzyni Europy Li Qian na liście startowej

Li Qian nie zagra w rewanżowym meczu Ligi Mistrzyń w tenisie stołowym

Li Qian nominowana w prestiżowym plebiscycie

World Tour w tenisie stołowym: Li Qian nie zagra w Linzu