Golden League. Polska – Norwegia 27:34: mistrzynie Europy zbyt silne

Polska przegrała z Norwegią 27:34 (14:17) w pierwszym meczu rozgrywanego w Danii turnieju piłkarek ręcznych Golden League. W drugim czwartkowym spotkaniu w Viborgu gospodynie rywalizacji wygrały z aktualnymi mistrzyniami świata, Francuzkami (24:21).
Kinga Grzyb (fot. Getty)

Duńczycy walczą z handlem meczami przez... aplikację

Jeszcze na początku drugiej połowy biało-czerwone dotrzymywały kroku utytułowanym rywalkom i przegrywały tylko 16:17, potem jednak Norweżki systematycznie powiększały przewagę.

Monika Kobylińska (fot. Getty) W ich bramce coraz lepiej spisywała się Katrine Lunde, a podopieczne trenera Leszka Krowickiego popełniały więcej błędów. Znakomity mecz, szczególnie na początku, rozegrała Monika Kobylińska, która pięć goli, z sześciu w całym meczu, zdobyła w pierwszym kwadransie gry.

Drużyna ze Skandynawii ma na koncie m.in. dwa złote medale olimpijskie (Pekin 2008 i Londyn 2012), trzy tytuły mistrzyń świata (ostatni raz w 2015) i siedem Europy.

Turniej dla wszystkich uczestniczących w nim drużyn jest jednym ze sprawdzianów przed grudniowymi mistrzostwami Europy we Francji, na których Norweżki będą broniły tytułu.

W piątek dzień przerwy w turnieju. W sobotę mecze odbędą się w Aarhus, a w niedzielę w Horsens. Polki najpierw zagrają z gospodyniami, a następnie z Francuzkami.

Biało-czerwone poleciały do Skandynawii w 16-osobowym składzie. W drużynie zabrakło kontuzjowanych Joanny Szarawagi oraz kapitan zespołu, Karoliny Kudłacz-Gloc.

Turniej Golden League, Viborg:

Norwegia – Polska 34:27 (17:14)
Najwięcej goli: dla Norwegii – Stine Skogrand 5, Marit Jacobsen, Sanna Solberg, Stine B. Oftedal – po 4, Veronica Kristiansen, Heidi Loke, Amanda Kurtovic, Thea Mork – po 3; dla Polski – Monika Kobylińska 6, Kinga Grzyb 5, Aleksandra Zych, Joanna Drabik – po 3