tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Są chętni na Chelsea. Sprzedaż organizuje agent Roberta Lewandowskiego

Kilka dni temu świat obiegła informacja o możliwej zmianie właściciela Chelsea FC. Roman Abramowicz jest gotów sprzedać klub, ale żąda za niego trzech miliardów funtów. Mimo wygórowanej ceny, szybko pojawili się chętni na pozyskanie drużyny.
Eden Hazard świętujący zdobycie bramki przeciwko Liverpoolowi (fot. Getty Images)

"Doznałem szoku". Przełom w karierze Mateusza Klicha

Według "The Mirror" chęć pozyskania londyńskiego klubu wyraziło dwóch biznesmenów. Pierwszy z nich to najbogatszy obecnie Brytyjczyk sir Jim Ratcliffe. Anglik od kilku lat inwestuje w piłkę nożną, w 2017 roku pozyskał szwajcarski FC Lausanne–Sport.

Fortunę Brytyjczyka szacuje się na trochę ponad 21 miliardów funtów. Na kupnie The Blues zależy mu także z powodów geograficznych – na co dzień rezyduje w Londynie własnie w dzielnicy Chelsea.

Drugim chętnym do kupna londyńskiego klubu jest Paul Allen. Amerykanin słynie z inwestowania w sport. Posiada już kluby z NFL i NBA – Seattle Seahawks i Portland Trail Blazers. Teraz chciałby pozyskać także markę piłkarską.

Przy sprzedaży Chelsea ma pomóc Pini Zahavi. Agent, którego klientem jest także Robert Lewandowski, to dobry znajomy Abramowicza. Dzięki jego pomocy Rosjanin pozyskał londyński klub w 2003 roku za 140 milionów funtów.

podobne informacje

AC Milan wie, jak zatrzymać Higuaina. "Trzeba go zamknąć i karmić"

Alvaro Morata chce do Atletico. Gotów na obniżkę zarobków

Chelsea goni rywali. Cenne zwycięstwo w Londynie

FA Cup. Zmarnowany rzut karny i emocjonalne pożegnanie gwiazdy Chelsea FC