0
3
3

Bundesliga: Hertha Berlin – Bayern Monachium. Sensacyjne zwycięstwo gospodarzy

Hertha Berlin niespodziewanie wygrała z Bayernem Monachium 2:0 (2:0) w meczu 6. kolejki niemieckiej Bundesligi. Robert Lewandowski rozegrał cały mecz w zespole gości, ale nie zaliczy tego występu do udanych.
Ondrej Duda w meczu Hertha Berlin – Bayern Monachium (fot. PAP/EPA)

Krzysztof Piątek ukarany w piątek. Pierwsza sankcja we Włoszech

WARTO WIEDZIEĆ:

Trzy ostatnie spotkania pomiędzy drużynami Herthy i Bayernu nie przyniosły rozstrzygnięcia. Mecz na Allianz Arena w Monachium zakończył się bezbramkowym remisem, a na Olympiastadion padły remisy 2:2 i 1:1. Ostatni raz Bayern wygrał z zespołem ze stolicy Niemiec we wrześniu 2016 roku, gdy padł wynik 3:0. Hertha na wygraną z monachijską drużyną czekała od lutego 2009 roku, gdy u siebie zwyciężyła 2:1.

BOHATER MECZU: Ondrej Duda

Były pomocnik Legii Warszawa rozegrał świetne zawody i głównie dzięki jego postawie Hertha Berlin mogła się cieszyć z pierwszego zwycięstwa nad Bayernem od 9 lat. Słowak najpierw wykonał kapitalne długie podanie do Vedada Ibisevicia, które co prawda nie przyniosło mu asysty, ale chwilę po tej akcji został podyktowany rzut karny. Przy drugim golu wykończył świetną akcję swojej drużyny. Był to już piąty ligowy gol 23-letniego zawodnika w tym sezonie.

JAK PADŁY BRAMKI?

23' (1:0) – Jerome Boateng starał się wybić piłkę po interwencji Manuela Neuera, ale zamiast tego trafił w nogi wbiegającego w pole karne Salomona Kalou. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Ibisević.
44' (2:0) – Świetna akcja prawym skrzydłem Kalou, który oddał piłkę Valentino Lazaro, a ten wyłożył ją idealnie Obndrejowi Dudzie, który silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans na interwencję Neuerowi.

JAK PAŚĆ MOGŁY?

14' – Boateng był bliski zdobycia bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka po strzale głową obrońcy Bayernu przeleciała nad poprzeczką Herthy.
19' – Franck Ribery pięknie dośrodkował na głowę Roberta Lewandowskiego, ale uderzenie Polaka minęło słupek bramki strzeżonej przez Thomasa Krafta.
22' – Kapitalne podanie Dudy do Ibisevicia, ale jego strzał głową obronił Neuer.
68' – Serge Gnabry po zamieszaniu w polu karnym przejął piłkę w polu karnym Herthy i strzelił na bramkę, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońców gospodarzy.
76' – Świetne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy. Do piłki najszybciej dopadł Gnabry, ale nie zdołał wykończyć skutecznie akcji.
79' – Piękny strzał głową Lewandowskiego po rzucie rożnym, ale piłka została zablokowana przez obrońców Herthy.
83' – Po raz kolejny próbował strzelić kontaktowego gola Gnabry, ale jego uderzenie z dystansu o centymetry minęło słupek bramki gospodarzy.

JAK ZAGRAŁ LEWANDOWSKI?

Polski napastnik dwoił się i troił w polu karnym Herthy, ale przez większość spotkania nie potrafił znaleźć recepty na dobrze poukładaną obronę gospodarzy. Dwukrotnie oddał bardzo niebezpieczne strzały głową, ale raz niewiele się pomylił, a przy drugiej okazji został zablokowany. Przeciętny występ zawodnika Bayernu Monachium. OCENA SPORT.TVP.PL – 6 (w skali 1–10).