tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Golden League. Polska - Francja 22:16: sensacja! Polki pokonały mistrzynie świata!

Polskie szczypiornistki sprawiły kolejną sensację w towarzyskim turnieju Golden League w Danii. Po sobotnim zwycięstwie nad Dunkami, w niedzielę zespół Leszka Krowickiego pokonał aktualne mistrzynie świata i wicemistrzynie olimpijskie Francuzki 22:16 (9:10). To znakomity prognostyk przed nadchodzącymi mistrzostwami Europy.
Kinga Achruk (fot. Getty)

Mariusz Jurasik, trener kadry juniorów: na talencie daleko się nie zajedzie...

Przez niemal całą pierwszą połowę to biało-czerwone dyktowały warunki i były na prowadzeniu (5:3, 8:5), bardzo dobrze między słupkami spisywała się Adrianna Płaczek. Dopiero końcówka tej partii należała do Trójkolorowych, które najpierw doprowadziły do remisu 9:9, a w ostatnich sekundach po raz pierwszy objęły prowadzenie (10:9).

Po przerwie oglądaliśmy prawdziwą bitwę na całym boisku, ale to Polki wyprowadziły nokautujący cios – od stanu 11:11 przeprowadziły pięć skutecznych akcji z rzędu i wypracowały solidna zaliczkę przed decydującym fragmentem spotkania (16:11).

W ostatnim kwadransie biało-czerwone grały bardzo uważnie w defensywie, kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie w Horsens i pewnie pokonały mistrzynie świata 22:16!

Przypomnijmy, że w Danii w składzie polskiego zespołu nie zobaczyliśmy kontuzjowanych Joanny Szarawagi i Karoliny Kudłacz-Gloc. Z kolei w składzie Francuzek zabrakło Grace Zaadi, Siraby Dembele, Camile Ayglon-Sauriny i Alexandry Lacrabere, która na jednym z treningów złamała palec i będzie pauzowała przez trzy tygodnie.

POLSKA – FRANCJA  22:16 (9:10)

Polska: Kordowiecka, Gawlik, Płaczek – Kobylińska 2, Grzyb 2, Zych, Drabik 3, Łabuda 2, Rosiak 1, Lisewska 1, Roszak 3, Matuszczyk, Achruk 3, Urtnowska, Janiszewska 2, Sobiech 3.
Francja: Darleux, Glauser – Mauny 1, Niakate 3, Kanor, Pineau 1, Edwige, N’Gouan 1, Horacek 2, Niombla, Nze-Minko 1, Blonbou 4, Coatanea, Kolczynski, Flippes 3.

Mariusz Jurasik: nasza młodzież nie jest gorsza od zagranicznych rówieśników