tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polsko-ukraiński diament wystąpi w Zakopanem

W sobotę 6 października podczas gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night #4 w Zakopanem kolejny pojedynek stoczy Fiodor Czerkaszyn. Urodzony na Ukrainie, a mieszkający od roku w Polsce pięściarz, szybko podbił serca kibiców nad Wisłą. Transmisja od 19:30 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport oraz od 23:05 w TVP1.
Fiodor Czerkaszyn (fot. KnockOut Promotions)

AL SANDS PEWNY PRZED WALKĄ Z WŁODARCZYKIEM. "MÓJ ORGANIZM BĘDZIE NA WSZYSTKO GOTOWY"

Pierwszy pojedynek przed polską publicznością 22-latek stoczył w lutym na gali w Nysie. Później na żywo jego niesamowity talent mieli także okazję obserwować kibice w Wałczu oraz Rzeszowie. Wszystkie pojedynku Czerkaszyn rozstrzygnął błyskawicznie, a żaden rywal nie wytrzymał z nim między linami nawet dwóch rund. W Zakopanem na jego drodze stanie doświadczony i twardy Bartłomiej Grafka.

To będzie dla mnie wyzwanie. Grafka to naprawdę dobry pięściarz, jest wojownikiem, który nigdy się nie poddaje. Cieszę się, bo chcę sprawdzać się z coraz mocniejszymi rywalami – mówi Czerkaszyn, który część przygotowań do występu na gali organizowanej w pięknym resorcie Nosalowy Dwór spędził na Wyspach Brytyjskich.

fot. instagram.com/cherkashin_f

W Anglii polsko-ukraiński diament miał okazję sparować m.in. ze świeżo upieczonym mistrzem świata wagi super średniej Callumem Smithem. Udane sparingi z Brytyjczykiem zapowiadają, że forma, którą Czerkaszyn przygotował na walkę w Zakopanem, może pozytywnie zaskoczyć nawet największych entuzjastów jego talentu.

To będzie moja czwarta walka w tym roku. Jestem zadowolony, że walczę często i znalazłem w Polsce drużynę, która we mnie wierzy i wspiera mnie. Mam świetnego trenera, dzięki któremu mogę się rozwijać. Wszystko układa się świetnie – przekonuje pięściarz, którego babcia pochodzi z Polski. Czerkaszyn, który w błyskawicznym tempie uczy się języka polskiego oraz zgłębia historię swojej drugiej ojczyzny deklaruje, że w niedalekiej przyszłości będzie starał się o przyznanie polskiego obywatelstwa.

Główną atrakcją gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night #4 będzie pojedynek dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka z Amerykaninem Alem Sandsem. Dla "Diablo", który celuje w kolejną mistrzowską walkę, będzie to trzeci tegoroczny występ. Kibice w stolicy Tatr zobaczą między linami także m.in. debiutującego w kategorii średniej Patryka Szymańskiego, boksującego w wadze ciężkiej Łukasza Różańskiego oraz Damiana Kiwiora.

Czerkaszyn znów to zrobił. Ciosy na wątrobę i rywal się poddał
Łapin: Czerkaszyn ma warunki, ale bądźmy spokojni
Fiodor Czerkaszyn: przyciągam ludzi, bo chcę pokazać dobry boks

podobne informacje

Irlandczyk straszy Czerkaszyna. "Dramatyczny bój"

Pomoc, głowa, szansa. Klucze Sulęckiego

KnockOut Boxing Night #6: Fiodor Czerkaszyn poznał rywala

Paweł Gasser, prawa ręka Fiodora Łapina: wojownik zawsze będzie walczył